Hlavní navigace

IBM uvádí bezplatný software pro inteligentní prohledávání e-mailů

[Tisková zpráva] San Jose, Kalifornie - 20. prosince 2007: Společnost IBM (NYSE: IBM) představila výkonný „inteligentní“ vyhledávací software, který pomůže lidem nacházet informace ukryté v rozsáhlých osobních databázích e-mailových zpráv. Na základě vyhledávacího dotazu dokáže identifikovat ty nejrelevantnější informace a odvodit, co se uživatel snaží najít.

Sdílet

Software vyvinutý v laboratořích IBM používá vyspělé algoritmy, jež umožňují interpretovat neúplné dotazy a najít informace jako telefonní čísla, osoby, schůzky, prezentace, dokumenty, obrázky a další.

Sémantický vyhledávací nástroj IBM OmniFind Personal Email Search (IOPES) je zdarma k dispozici na webu IBM alphaWorks (http://www.al­phaworks.ibm.com/tech/e­mailsearch). Pomůže uživatelům rychle vyhledat a najít informace – například telefonní číslo určitého člověka – i když e-mailová databáze neobsahuje v textu slova „telefon“ a „číslo.“ IOPES také umožňuje uživatelům vytvářet, ukládat a sdílet personalizovaná hledání pro použití v budoucnu.

Tento inteligentní vyhledávací nástroj pro Lotus Notes eliminuje frustraci, kterou mnozí prožíváme, když při vyhledávání jednoduchého textu nebo klíčového slova dostáváme irelevantní výsledky. Do softwaru jsou zabudovány běžné vyhledávací koncepty jako data, časy a telefonní čísla a průběžně lze bez jakékoli programátorské odbornosti přidávat a používat další vyhledávací parametry, například žádosti o schůzky nebo konkrétní místa. Takové uživatelem definované koncepty mohou být sdíleny mezi jednotlivci a lze z nich sestavit personalizovaný vyhledávací systém.

Software IOPES byl vytvořen společným úsilím laboratoří IBM Research Labs v Almadenu (Kalifornie), Haifě (Israel) a Dillí (Indie). Software používá architekturu UIMA (Unstructured Information Management Architecture), což je open source softwarová platforma pro vývoj nových analytických technologií, jež umožňuje organizacím získávat větší hodnotu z nestrukturovaných informací odhalováním vztahů, zjišťováním vzorců a předvídáním výsledků.

Inteligentní vyhledávací plug-in je k dispozici na webu alphaWorks: http://www.al­phaworks.ibm.com/tech/e­mailsearch. AlphaWorks je online komunita, která poskytuje vnějšímu světu exkluzivní pohled na práci výzkumných a vývojových laboratoří IBM, které zde zdarma představují své nejnovější výstupy. Technologie alphaWorks využívá přes 90 společností žebříčku Fortune 100.

Další informace o architektuře UIMA najdete na webu http://www.re­search.ibm.com/U­IMA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).