Hlavní navigace

IBM uvádí Lotus Sametime 8

[Tisková zpráva] Nová platforma pro komunikaci v reálném čase je určena i pro uživatele Microsoft Outlook a malé firmy.

Sdílet

ARMONK, New York – 27. listopadu 2007: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že Lotus Sametime Standard 8 a nový produkt Lotus Sametime Entry jsou k dispozici od 3. prosince a přinášejí miliónům uživatelů větší komfort jednotné komunikace a spolupráce.

Produkt IBM Lotus Sametime Entry je určen pro firmy, které hledají alternativu veřejných služeb rychlého posílání zpráv (instant messaging) nebo nákladných proprietárních řešení. Malé a středně velké firmy ocení u produktu Lotus Sametime Entry šifrované a ověřené posílání zpráv v podnikovém prostředí, které lze snadno nainstalovat a vyjde levněji než jiné sady rychlého posílání zpráv. Sametime Entry kromě toho podporuje různé serverové a klientské operační systémy, nenutí organizaci používat jediný operační systém a ani nevyžaduje upgrady osobních počítačů a serverů.

Lotus Sametime Entry poskytuje základní funkce pro spolupráci v reálném čase, které jsou vyžadovány pro udržení pracovního tempa v současném podnikovém prostředí. Obsahuje funkce rychlého posílání zpráv, chatu s několika uživateli najednou a sledování přítomnosti, kontrolu překlepů, podporu formátování textu, podporu emotikon a funkce pro správu seznamu kontaktů. K dispozici jsou také funkce historie chatu, jež umožňují uživatelům udržovat si záznamy o důležitých pracovních diskuzích.

Řešení Lotus Sametime Entry se integruje s podnikovými aplikacemi jako Microsoft® Office nebo e-mailovým programem Microsoft Outlook. Prostřednictvím této integrace budou organizace moci vybavit e-mailové schránky a aplikace sledováním přítomnosti, takže uživatelé uvidí, kdo je k dispozici pro spolupráci, a budou moci začít okamžitě diskutovat bez ohledu na to, na čem pracují. Funkce řešení Lotus Sametime Entry pro sledování přítomnosti také umožňují uživatelům zadat vlastní sdělení o stavu nebo použít výchozí možnosti jako pryč, na schůzce nebo nevyrušovat.

Mezi novinky v produktu Lotus Sametime Standard 8 patří:

  • Rozšířená podpora platforem pro server IBM Lotus Domino® 8 a virtualizovaná prostředí VMWare.
  • Rozšířená podpora mobilních přístrojů zahrnující mobily Nokia E-series, Sony Ericsson a přístroje se systémem Microsoft Windows® Mobile 6.
  • Nové funkce videokonferencí pro uživatele platformy Macintosh.
  • Integrace se sadou Microsoft Office 2007.

Další informace o Lotus Sametime najdete na www.ibm.com/cz nebo kontaktujte obchodní partnery IBM.