Hlavní navigace

IBM uvádí nejrychlejší páskovou jednotku s kapacitou jeden terabajt

[Tisková zpráva] ARMONK, New York – 15. července 2008: Společnost IBM představila nejrychlejší páskovou jednotku s kapacitou jeden terabajt (TB), která umožní klientům chránit a archivovat více informací s nižšími náklady a nižšími energetickými nároky. Poskytuje nejvyšší kapacitu a výkon ze všech páskových jednotek na trhu.

Sdílet

Nová pásková jednotka IBM System Storage TS1130 uloží až jeden TB nekomprimovaných dat na jednu páskovou kazetu a s nativní propustností 160 megabajtů za sekundu (MB/s) umožní zálohování dat až o 54 procent rychleji než jednotka předchozí generace.

IBM System Storage TS1130 Tape Drive se ideálně hodí pro střední a velké podniky v odvětví finančních služeb, přírodních věd a ve veřejném sektoru, jež potřebují zajistit ochranu značných objemů dat a dlouhodobé archivační řešení vyhovující platným předpisům. V kombinaci s produkty IBM pro virtualizaci pásek, škálovatelnou automatizaci a šifrování páskových jednotek mohou zákazníci využít cenově dostupná pásková řešení, která zaručují spolehlivé zabezpečení dat a zjednodušují správu zálohování a archivace.

IBM System Storage TS1130 používá vysoce vyspělé řešení hlav na principu tzv. gigantické magnetorezistence (GMR), které vychází z převratného úspěchu IBM s vývojem citlivějších hlav pro čtení a zápis na magnetické pásky. Podstatně menší množství chyb při čtení dat u tohoto řešení je zárukou vynikající integrity dat a spolehlivosti subsystému. Nová jednotka používá také zvláštní technologii ochranného nátěru hlav, která zvyšuje její celkovou životnost.

Jednotka TS1130 používá stávající přepisovatelné a WORM kazety 3592. Nabízí zpětnou kompatibilitu s podporou formátů Gen 1, 2 a 3, přičemž u formátu Gen 2 podporuje čtení i zápis a u formátu Gen 1 podporuje pouze čtení. Chrání tak dřívější investice do médií. Pásková jednotka TS1130 rovněž podporuje šifrování dat na úrovni hardwaru.

V podílu na celkových tržbách ze značkových páskových produktů je IBM už pět let v řadě jedničkou a rovněž je jedničkou v tržbách ze značkových podnikových jednotek a řešení automatizace.

Dostupnost:
Nová pásková jednotka IBM System Storage TS1130 (GA) bude celosvětově k dispozici od 5. září 2008. IBM rovněž nabízí upgrade ze stávajících jednotek a zpětnou kompatibilitu médií pro ochranu investic.

IBM System Storage TS1130 je k dispozici buď přímo od IBM, nebo prostřednictvím obchodních partnerů IBM. Další informace o produktech IBM System Storage najdete na http://www.ib­m.com/storage a konkrétně o modelu TS1130 na stránce http://www.ib­m.com/systems/sto­rage/tape.

O společnosti IBM
Další informace o společnosti IBM najdete na webu: ibm.com/cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).