Hlavní navigace

IBM uvádí nové řešení virtuálního desktopu

[Tisková zpráva] Řešení nabízené prostřednictvím obchodních partnerů poskytuje za 142 eur ročně přístup k pracovní ploše osobního počítače kdykoli a kdekoli

Sdílet

Armonk, New York 24. ledna 2011: Společnost IBM (NYSE: IBM) představila řešení Virtual Desktop for Smart Business, které poskytuje mobilní přístup k prostředí pracovní plochy počítače z nejrůznějších mobilních zařízení včetně tabletů, netbooků, notebooků a tenkých klientů. 

IBM Virtual Desktop umožňuje centrální provoz a správu pracovní plochy počítače se systémy Windows a Linux. Řešení omezuje náklady a zjednodušuje správu PC prostředí – umožňuje rychle nasadit nové aplikace, automatické aktualizace softwaru a zmenšuje nároky na podporu. Virtual Desktop for Smart Business, který obsahuje software VERDE od společnosti Virtual Bridges, může zákazník nasadit ve vlastní infrastruktuře, nebo v prostředí „privátního cloudu“ provozovaném obchodním partnerem IBM. 

„Nejnovější řešení IBM pro chytřejší práci Virtual Desktop nabízí více možností, kdy a kde přistupovat k informacím, přispívat svými nápady a podporovat zákazníky“ uvedl Miroslav Černík, obchodní manažer pro segment středně velkých společností v IBM Česká republika. „Společně s našimi partnery přinášíme výhody virtuálních počítačů menším firmám, jež chtějí zásadním způsobem zvýšit svou akceschopnost a zároveň uvolnit IT zdroje. Řešení Virtual Desktop je vhodné jak pro několik uživatelů, tak pro společnosti o desítkách či stovkách uživatelů.“ 

Řešení IBM Virtual Desktop disponuje funkcemi pro samočinnou konfiguraci, správu a ochranu, díky nimž umožňuje snadnou instalaci a správu včetně nepřetržitého zálohování a obnovy dat. Ať už uživatel navštěvuje klienty, kontroluje skladové zásoby nebo jako lékař provádí vizitu u pacientů, toto řešení poskytuje okamžitý přístup k informacím a pomáhá zaměstnancům řešit problémy a přijímat informovaná rozhodnutí. 

Řešení je nabízeno jako předem integrovaný softwarový balíček připravený k provozu za 142 eur na uživatele ročně. Virtual Desktop, dodávaný prostřednictvím obchodních partnerů IBM, těží z jejich místní kvalifikace v oblasti poradenství, sítí a softwarové infrastruktury, což zaručuje hladkou instalaci. Program pro prvotní uživatelské ověření se setkal v obchodním kanálu s velkým zájmem. Více než sto obchodních partnerů IBM aktivně poskytlo zpětnou vazbu a připravovalo se na využití programu k pokrytí rostoucí poptávky po virtualizaci desktopů. 

IBM Virtual Desktop for Smart Business je již nyní přístupný ve většině zemí včetně České republiky a do konce prvního čtvrtletí bude zpřístupněn i na ostatních trzích. Obchodní partneři IBM mohou využít školicí zdroje a materiály na podporu prodeje řešení Virtual Desktop na webu http://www.ib­m.com/smartbu­siness. Tyto zdroje jim pomohou poskytovat ucelené balíčky řešení v kombinaci se servery System x a datovými úložišti IBM.  

O produktech Solutions for Smart Business od IBM

Solutions for Smart Business od IBM je nová řada produktů pro malé a středně velké organizace s omezeným počtem pracovníků IT, které chtějí využívat specializovaná podniková řešení, aniž by platili za složité tradiční technologické balíky. Tyto produkty přinášejí rychlejší návratnost investic díky kombinaci balíčků připravených k provozu s modelem předplatného podle využití. Spojují výhody předem integrovaných komponent a flexibilního dodání. Tato řada zahrnuje předkonfigurované IT systémy pro virtualizaci desktopů a také řešení správy IT služeb a aplikací pro středně velké zákazníky, jež budou nabízeny výlučně prostřednictvím obchodního kanálu. 

Více informací o řešení Virtual Desktop for Smart Business se dozvíte na stránkách ibm.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).