Hlavní navigace

IBM uvádí úložná řešení další generace

[Tisková zpráva] První inovace svého druhu na trhu, vylepšení a nové produkty umožní podnikům zjednodušit a naplno využívat dostupné prostředky.

Sdílet

ARMONK, NY – 12. února 2008: Společnost IBM představila nová řešení informační infrastruktury, která patří mezi první svého druhu na trhu, a vylepšení široké řady svých diskových a páskových úložných produktů. Nová řešení umožní malým, středně velkým i velkým podnikům implementovat efektivnější vícevrstvou úložnou infrastrukturu, se kterou dosáhnou finanční úspory, integrovaného zabezpečení dat a dokonalejší archivace. Pomohou jim vyhovět požadavkům platných předpisů a zajistit přístup k informacím, který bude fungovat skutečně podle potřeby.

Nová generace řešení řady N pro velké podniky
IBM oznámila další generaci úložného zařízení a gateway řady N7000. Nové modely N7700 a N7900 umožní dosáhnout vyšší škálovatelnosti velkých datových center, hodí se rovněž pro konsolidaci velkých podnikových systémů a klientských stanic ve středně velkých firmách. Nové systémy podporují až 1 176 terabajtů fyzické kapacity, takže nabízejí obrovskou škálovatelnost pro úložné potřeby velkých datacenter. Zařízení řady N7000 umožňují zákazníkům zkonsolidovat infrastrukturu SAN a NAS na jediný systém, který zajistí primární uchovávání dat pro pohotový přístup i archivaci starších dat. Platforma přitom plně vyhovuje požadavkům platných předpisů.

Další vylepšení řady N:

  • Modely N3300 a N3600 pro malé a střední firmy jsou vybaveny řadičem, který podporuje jednotky SATA a SAS, což znamená větší flexibilitu a možnosti pro klienty.
  • Model N3300 má zvýšenou škálovatelnost na 68 TB a N3600 na 104 TB, takže je malé a střední firmy mohou průběžně rozšiřovat v závislosti na svém růstu.
  • Dále byla zvýšena kapacita modelů N5300 (ze 168 na 336 TB), N5600 (z 252 na 504 TB), N7600 (ze 420 na 840 TB) a N7800 (z 504 na 1008 TB).
  • U všech systémů řady N je nyní k dispozici SnapManager pro Microsoft Office SharePoint Server, který poskytuje firmám všech velikostí bezkonkurenční řešení správy dat.

Nová generace platformy pro řízení datového centra
IBM System Storage SAN768B představuje platformu pro evoluční růst vysoce výkonného počítačového systému s podporou budoucích technologií Fibre Channel over Ethernet (FCoE). Jedná se o první produkt třídy řídicích řadičů (director), který podporuje přenos dat rychlostí 8 gigabitů za sekundu po linkách fibre channel. To znamená stoprocentní nárůst rychlosti přenosu dat proti předchozí generaci. SAN768B jako první produkt na trhu podporuje opravdovou součinnost mezi řadiči typu b (Brocade) a typu m (McDATA) v globální podnikové infrastruktuře FC SAN s propustností 8 a 10 Gb/s.

Zdokonalené systémy pro archivaci a uchovávání dat
Výsledkem neustálých investic podnikové jednotky IBM System Storage do řešení uchovávání informací je další generace produktu IBM System Storage DR550 v4.5. Ten využívá System Storage Archive Manager (SSAM) pro uchovávání informací na základě zásad, a tak umožňuje transparentní a automatické přesuny archivovaných dat mezi různými vrstvami úložišť pro finanční úsporu bez ohrožení bezpečnosti archivovaných dat. Tento systém je nyní k dispozici jako jediné zařízení, které může zákazník snadno nasadit. Jako jednotný řídicí systém využívá IBM Director.

Optimalizované diskové systémy pro SMB telekomunikace
Dále společnost IBM představila model IBM System Storage DS3300 32T, který vyhovuje specifikaci NEBS, je napájen stejnosměrným proudem a je konstruován s ohledem na vysokou dostupnost bez jediného bodu selhání. K jeho spolehlivosti pro SMB telekomunikace přispívají za provozu vyměnitelné redundantní součásti. Nové funkce umožňují poskytovatelům telekomunikačních služeb nabízet nejrůznější služby od základní hlasové telefonie přes IP televizi a video na vyžádání až po IP multimediální subsystémy a zabezpečení.

Nové jednotky Linear Tape-Open
IBM dále uvádí novou generaci páskových jednotek Linear Tape-Open (LTO) s poloviční výškou pro modely páskových knihoven IBM System Storage TS3100 a TS3200 Express, které ocení hlavně firmy, jež kladou důraz na finanční a prostorovou úsporu.

Tyto jednotky jsou optimální pro zálohování, ukládání, obnovení a archivaci dat v malých a středních firmách. Kromě jiného poskytují vyšší stupeň zabezpečení proti fyzické ztrátě a krádeži kazet. Obě nabízejí vysokou kapacitu, lepší výkon a technologii pro otevřená systémová prostředí střední kategorie.

Dostupnost
Nové modely N7700 a N7900 budou celosvětově k dispozici od 18. dubna 2008. DR550 DR2 a zdokonalený model DR550 DR1 je dostupný od 29. února 2008. IBM System Storage DS3300 DC je k dispozici od 29. února 2008. IBM System Storage TS3100 Tape Library Express a IBM System Storage TS3200 Tape Library Express budou k dispozici od 14. března 2008. IBM System Storage SAN768B DC je dostupný od 22. února 2008.

Více informací o IBM System Storage najdete na: http://www.ib­m.com/storage.