Hlavní navigace

IBM uvolní až pět miliard dolarů na urychlení iniciativ chytré infrastruktury po celém světě

[Tisková zpráva] Financování pomůže překlenout období, kdy projekty čekají na státní financování

Sdílet

Armonk, New York: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že uvolní až tři miliardy dolarů na financování IT iniciativ v rámci klíčových projektů ekonomické stimulace v Evropě, Asii a Tichomoří prostřednictvím své úvěrové a leasingové divize IBM Global Financing. Toto oznámení navazuje na uvolnění až dvou miliard dolarů, které IBM ohlásila 30. dubna s cílem podpořit ekonomické stimulační programy USA.

Konkrétně IBM zpřístupní až dvě miliardy na financování IT v Evropě a až jednu miliardu pro Asii a Tichomoří. IBM Global Financing rovněž rozšíří své pokrytí Severní Ameriky o financování projektů zaměřených na chytré technologie v Kanadě.

Toto financování pomůže organizacím pokročit v roce 2009 s IT projekty budování technologické a environmentální infrastruktury pro 21. století, zatímco čekají na státní financování.

IBM již pomáhá podnikům a místním samosprávám v Evropě, Asii a Tichomoří budovat jejich infrastruktury, aby podpořila růst v klíčových IT projektech, jako jsou projekty chytré výpočetní sítě, zdravotnických informačních technologií a chytrých dopravních systémů.

Převážná část z uvolněných pěti miliard dolarů má být vynaložena na projekty chytrých technologií pro kredibilní klienty. Dostupnost prostředků závisí také na místních finančních podmínkách. Toto financování může mít následující formu:

  • Nízké sazby a flexibilní možnosti financování.
  • Plány odložených splátek.
  • Specializované balíčky projektového financování, které umožňují klientům přizpůsobit toky plateb očekávaným přínosům v průběhu projektu.

Stimulační financování IBM Global Financing se orientuje hlavně na podniky a samosprávy, které budou chtít implementovat technologické projekty zaměřené převážně na hardware, software a technologické služby IBM. Financování bude také možné využít pro technologie jiných výrobců než IBM jako součást širšího řešení IBM.

Další informace o způsobech, jak mohou společnosti dosáhnout na tuto zvláštní nabídku stimulačního financování:

  • Pro Evropu navštivte: www.ibm.com/fi­nancing/econo­micstimulus/e­urope
  • Pro Asii a Tichomoří: www.ibm.com/fi­nancing/econo­micstimulus/a­sia

O IBM Global Financing
IBM Global Financing, finanční divize IBM a přední světový poskytovatel řešení financování IT, poskytuje služby komerčním klientům z řad malých firem i většiny společností žebříčku Fortune 100. S celosvě­tovými aktivy ve výši 36 miliard dolarů poskytuje IBM Global Financing služby financování pro 125 000 klientů ve více než 55 zemích. Další informace jsou k dispozici na stránce http://www.ib­m.com/financin­g.