V neveřejné nabídce, která probíhala v prosinci loňského roku, byl nabízen celkem jeden milion nově vydaných akcií, což představuje 49% vydaného kapitálu společnosti iCom Vision Holding. Poptávka po akciích v rámci procesu neveřejné nabídky překročila hodnotu nabízených akcií téměř o jednu čtvrtinu a celková kapitalizace společnosti stanovená na základě nabídkové ceny tak dosáhla výše 35,140,000 Kč.
„Uvedení společnosti iCom Vision Holding na burzu NewConnect je významnou událostí v historii společnosti,“ říká Tomáš Prošek, člen představenstva pověřený řízením vztahů s investory společnosti iCom Vision Holding, a dodává: „Vstup na burzu a s tím spojené finanční prostředky, které naše společnost získala, nám umožní realizaci ambiciózního cíle stát se významným hráčem na poli online komunikace, zejména v oblasti technologií mobilních sítí, a zároveň budovat dlouhodobé vztahy s našimi zákazníky. Jménem společnosti bych rád poděkoval našim českým a polským investorům za jejich zájem o naše akcie a za důvěru, kterou vložili do našeho podnikatelského záměru.“
Jan Procházka, ředitel polských operací společnosti CYRRUS, uvedl: „iCom Vision je třetí firmou, která od dnešního dne působí na trhu NewConnect, a pevně věřím, že bude minimálně stejně úspěšná jako Photon a BGS, kteří si již našli své pevné místo v portfoliích investorů nejen v Polsku. Sektor mobilních aplikací je velice dynamický a stejnou dynamiku očekáváme i od jejich akcií. Již první den ukázal, že i polská burzovní veřejnost sektoru a jeho leaderovi v ČR věří.“
Bogusława Skowroński, předsedkyně představenstva CMS ProAlfa a autorizovaná poradkyně společnosti, shrnuje: „Je nám potěšením působit jako autorizovaný poradce pro třetí českou firmu vstupující na NewConnect, který se ukázal být velmi účinnou platformou pro získávání kapitálu prostřednictvím inovativních malých a středních firem ze střední a východní Evropy. NewConnect nabízí investorům příležitost k dosažení nadprůměrných výnosů a emitentům akcií možnost, jak velmi efektivně financovat své růstové strategie.“
iCom Vision Holding, a. s. má v úmyslu použít výnos z prodeje akcií částečně na akvizice menších firem s produktovým potenciálem, částečně na vybudování povědomí značky iCom Vision na českém trhu a v neposlední řadě na dobudování týmu odborníků v oblasti online komunikace. Cílem společnosti je také posílit firemní IT infrastrukturu, která umožňuje poskytovat vysokou kvalitu a garanci služeb v České republice s možnosti expanze v regionu Střední Evropy.
O společnosti:
iCom Vision Holding, a.s. je společností, která propojuje internetové a mobilní technologie. Pro své zákazníky realizuje marketingové komunikace prostřednictvím mobilních technologií a on-line médií. Zaměřuje se především na vývoj a provoz aplikací pro mobilní telefony a on-line média. Společnost byla založena v roce 2002. V roce 2006 získala strategického investora, společnost ANECT a.s., podnikající v oblasti komunikačních a informačních technologií. iCom Vision je držitelem řady prestižních ocenění za inovace v oblasti vývoje mobilních aplikací.