Hlavní navigace

ICQ koncentruje všechny přátele, novinky a konverzace na jedno místo

[Tisková zpráva] PRAHA, 19. ledna 2010: ICQ, přední poskytovatel služeb typu „instant messaging“ (IM), dnes uvádí novou verzi softwaru ICQ 7. Nová verze nabízí platformu sociálního messaging klienta – tj. snadnou integraci IM komunikačního nástroje pro sdílení obsahu s nejužívanějšími sociálními sítěmi jako Facebook a Twitter.

Sdílet

ICQ 7 poskytuje optimální integraci mezi uživateli osobního komunikačního nástroje a jejich onlinových sociálních aktivit. Vedle klasického seznamu kontaktů může uživatel nyní v rámci ICQ najít seznam přátel z různých sociálních sítí, a to vše v reálném čase. Uživatelé již nebudou muset otvírat prohlížeč a přihlašovat se do každé sítě, ve kterých jsou členy, nyní najdou vše na ICQ. Uživatelé mohou také komentovat novinky se svými přáteli přímo z ICQ a jejich komentáře budou automaticky zveřejněny na příslušné sociální síti.

Verze ICQ 7 dnes nabízí integraci se sociálními sítěmi Facebook, YouTube, Twitter a Flickr.

Nová verze ICQ 7 rovněž zavádí globální osobní status updatování na tzv. jedno kliknutí, což znamená, že uživatelé si mohou vybrat, na kterých z podporovaných sociálních sítí chtějí zveřejnit své osobní zprávy, to vše pohodlně prostřednictvím rozhraní ICQ 7.

ICQ 7 uživatele přivítá inovované uživatelské rozhraní, software plně kompatibilní se všemi verzemi systému Microsoft Windows, včetně Windows 7. Další zlepšení zahrnují barevná schémata, která jsou plně přizpůsobená náladě uživatele, nový uživatelský profil s aktuálními informace o uživatelích informačních kanálů a obrázků, které je možno sdílet s přáteli.

Eliav Moshe, výkonný ředitel ICQ říká: "Verze ICQ 7 přináší do hry sociální messaging, tj. integraci uživatelů onlinového světa sociálních médií s jejich osobním komunikačním nástrojem. Nová verze odpovídá potřebám uživatelů pro snadný a rychlý přístup prostřednictvím komunikačního zařízení, který jim také pomůže být v reálném čase v kontaktu se všemi informacemi z řady sociálních sítí a sdílet obsah stránek. S loajální komunitou milionů uživatelů v České republice budeme spolupracovat i na integraci lokálních sociálních sítí do ICQ 7.“

Nové funkce v ICQ 7

  • •„Stavové okno“: aktualizace uživatelského Stavu provedeného na ICQ může být automaticky přeposlána do ICQ kontaktů daného účtu a také na uživatele podporovaných sociálních sítí. Nový Stavový řádek na ICQ umožňuje rychlé a snadné sdílení fotografií a odkazů.
  • „Kanály přátel“: aktuální informace poslané uživatelem přátelům z hlavních sociálních sítí a sdílení obsahu stránek v reálném čase, a to vše obsahují „kanály přátel“ v záložce seznamu kontaktů. Uživatel má možnost vyjádřit se k aktualitám přímo ze svého ICQ a komentář se objeví také v příslušné sociální síti. ICQ uživatelé mohou vidět aktuální zprávy od všech svých přátel v různých sociálních sítích, a to nejen od přátel, kteří využívají ICQ.
  • „Moje okno“: Záložka „Moje okno“ na liště v ICQ seznamu kontaktů je místo, kde ICQ uživatelé naleznou všechna oznámení o jejich osobních onlinových aktivitách – kdo komentoval status uživatele, na jaké straně, komu se líbily fotky, kdo si je nahrál a další.
  • „Váš Profil“: ICQ 7 nabízí bohatší profil uživatele jak v rámci softwaru, tak i na webových stránkách. Uživatelský profil je místo, kde se mohou uživatelé představit a ukázat svou jedinečnou osobnost s možností sdílení fotografií a zároveň koncentrovat všechny aktuality napříč sociálními sítěmi na jedné jediné stránce. Kromě toho nový profil ICQ uživatele dovoluje uživatelům prohlížet seznam kontaktů přátel a přidávat nové lidi do vlastního seznamu kontaktů, a tím zvýšit okruh svých přátel.
  • „Sdílení obrázků“: nová aplikace pro sdílení fotografií s přáteli, která poskytuje rychlé, zábavné a jedinečné možnosti sdílení a prohlížení.
  • Rychlejší a méně náročné: výkonnost ICQ 7 se výrazně zlepšila, doba instalace se redukovala téměř o 50 % a požadované místo pro instalaci se snížilo přibližně o 30 %.

Podrobný popis jednotlivých funkcí je možné najít na: http://www.ic­q.com/download/ic­q/features/. Nová verze ICQ 7 je ke stažení na: http://www.ic­q.com/download/.

O ICQ:
ICQ je předním poskytovatelem služeb typu „instant messaging“ pro globální komunitu internetových uživatelů. Robustní instant messaging software ICQ, špičkové komunikační funkcionality a dynamické nástroje pro komunity jsou nyní bezplatně dostupné v 16 jazycích na webové stránce www.icq.com. ICQ byla vytvořena v roce 1996 izraelskou společností Mirabillis, která je dnes součástí skupiny AOL LLC. ICQ a její květinové logo jsou registrovanými známkami AOL LLC v USA a dalších zemí světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).