Hlavní navigace

ICQ UVÁDÍ OPEN XTRAZ V NOVÉ VERZI ICQ6.5

[Tisková zpráva] Nový prostor pro kreativitu: uživatelsky generované doplňky Open Xtraz pomáhají ICQ uživatelům sdílet své nápady a obsah

Sdílet

Praha, 27 listopadu, 2008: ICQ, nejinovativnější platforma pro instant messaging (IM), dnes uvedla další nové doplňky ICQ Open Xtraz. Otevřením aplikačního programovacího rozhraní (API) nezávislým softwarovým vývojářům padly pro miliony uživatelů po celém světě veškeré hranice v komunikaci prostřednictvím nástrojů ICQ.

ICQ Open Xtraz jsou vstupní branou do nového světa sdíleného, uživatelsky generovaného obsahu, jež umožňuje fanouškům komunikace ICQ vytvářet vlastní nadstavby pro populární a široce používané IM nástroje a sdílet je se svými přáteli – či s dalšími uživateli po celém světě. Zábavné widgety nabízející možnosti sdílet fotografie, hudbu či webové odkazy, nebo „drbárny“ vyhrazené pouze přátelům, jsou nyní dostupné na jedno kliknutí myší díky doplňkům integrovaným se známým rozhraním ICQ.

Jediné, co uživatelé musí udělat, je stáhnout si vývojářský kit, vytvořit a otestovat své Open Xtraz a uploadovat je do galerie ICQ Open Xtraz, kde si mohou vybrat, zda je budou chtít sdílet s celým světem nebo pouze se svými přáteli.

Některé z prvních veřejně dostupných Open Xtraz jsou již k dispozici ke stažení, další jsou ve vývoji. Každý si může vytvořit, stáhnout, využívat a sdílet ICQ Open Xtraz jako například nástroj SeeToo, který nabízí instantní sdílení videa, či widget Aniboom pro webkamerovou animaci. Open Xtraz jsou vystaveny na galerii ICQ Open Xtraz dostupné na http://gallery­.icq.com/brow­se.php Další inovace uvedené ve verzi ICQ6.5 zahrnují vyšší výkon a větší důraz na SMS komunikaci s cílem usnadnit spojení s přáteli, kteří právě nejsou na ICQ.

Verze ICQ6.5, jako globální komunikační centrum, integruje funkce IM a SMS a nabízí uživatelům možnost odchozích a příchozích zvukových či video hovorů prostřednictvím PC z jediného, uživatelsky přívětivého rozhraní – navíc s bonusem Open Xtraz, jež je branou do nového světa užitečných, uživatelsky generovaných nástrojů.

K dalším přínosným zlepšením ve verzi ICQ6.5 patří nabídka přizpůsobitelných emotikonů – které hrají klíčovou roli v mnoha ICQ konverzacích. Nyní mohou uživatelé zvolit své oblíbené emotikony či vytvářet své vlastní, aby mohli co nejvěrněji vyjádřit své osobní pocity.

“ICQ otevírá svou platformu a vítá nové nápady a kreativitu svých uživatelů a vývojářů z celého světa,” řekl Orey Gilliam, výkonný ředitel ICQ. “Platforma Open-Xtraz je pro nás dalším prostředkem, jak poskytnout naší uživatelské komunitě špičkové komunikační produkty podporované bohatým obsahem a zázemím služeb.“

Verze ICQ6.5 s Open Xtraz, která je uváděna v angličtině, němčině, ruštině, češtině, ukrajinštině a slovenštině, je volně dostupná na: www.icq.com/dow­nload

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).