Hlavní navigace

ICZ bude spolupracovat na zakázce pro Evropskou komisi

[Tisková zpráva] (Praha, 8. února 2007) – Společnost ICZ, významný český dodavatel integrovaných softwarových a síťových řešení, se bude podílet na definici nového standardu Evropské komise pro práci s elektronickými dokumenty. K odborné spolupráci ji jako jedinou firmu z nových členských států Evropské unie přizvala britská poradenská společnost Cornwell Management Consultants. ICZ se již podílela na přípravě nabídky, s kterou firma Cornwell tuto zakázku Evropské komise v hodnotě 300 tisíc Euro získala.

Sdílet

„Nová generace modelových požadavků po práci s elektronickými dokumenty označovaná jako MoReq2 by měla počátkem roku 2008 nahradit původní definici MoReq. Ta se po svém zveřejnění Evropskou komisí v roce 2000 stala celosvětovým standardem pro oblast systémů správy elektronických dokumentů,“ řekl Jiří Votruba, ředitel divize Správa a řízení dokumentů ve společnosti ICZ.

Nový standard MoReg2 (Model Requirements for Electronic Records Management) bude využíván širokým spektrem organizací z veřejného i komerčního sektoru při přípravě požadavků výběrových řízení, při vyhodnocování existujících systémů nebo při přípravě manuálů pro práci s dokumenty. Proto by se po svém vydání měl stát základní vodítkem všech dodavatelů a vývojářů systémů pro správu elektronických dokumentů z důvodu zajištění požadované funkčnosti.

Společnost Cornwell Management Consultants, která je autorem i původních modelových požadavků MoReq, si k odborné spolupráci na definici nového standardu přizvala okolo třiceti firem. Mezi nimi například většinu z TOP10 světových softwarových společností, hlavní dodavatele systémů pro práci s elektronickými dokumenty a další společnosti z oblasti veřejného i soukromého sektoru z více než 15 evropských zemí. Přizvána byla i některá profesní sdružení nebo organizace spravující národní archivy v členských státech Evropské unie.