Hlavní navigace

ICZ provedla akvizici společností ALES

[Tisková zpráva] (Praha, 19. srpna 2008) – Společnost ICZ a.s., významný dodavatel integrovaných softwarových a síťových řešení, převzala stoprocentní podíl ve společnostech ALES, s.r.o. v České republice a ALES a.s. na Slovensku. Oba subjekty tvoří skupinu, která je předním dodavatelem systémů pro řízení letového provozu v civilní i vojenské oblasti, systémů velení a řízení vzdušných sil a dalších speciálních produktů. Působí v regionu střední a východní Evropy, má rovněž pobočku v Dubaji.

Sdílet

„Tato akvizice nám pomůže rozšířit naše stávající aktivity v oblasti obranného průmyslu a speciálních dodávek, ve které má tým ICZ významné zkušenosti – v minulosti jsme se například podíleli na konceptu globálního komunikačního systému pro NATO. Věřím, že nám tento krok pomůže i k dalšímu posílení pozic na zahraničních trzích, což je v souladu s naší dlouhodobou strategií,“ uvedl Bohuslav Cempírek, generální ředitel společnosti ICZ a.s.

„Vstup kapitálově silného partnera nám zajistí další rozvoj ve vysoce specializované a mimořádně prestižní oblasti vývoje a dodávky automatizovaných leteckých systémů pro civilní i vojenské aplikace,“ řekl Jiří Haupt, ředitel společnosti ALES, s.r.o.

„Jsem přesvědčen, že náš vstup do skupiny ICZ přinese synergické efekty pro všechny zúčastněné společnosti. Především je ale dobrou zprávou pro naše zákazníky, kterým budeme dále nabízet naše špičkové produkty a služby, nyní s ještě silnějším zázemím,“ doplnil Marián Andraščík, generální ředitel ALES a.s.

Společnost ALES byla založena v roce 1992, po rozdělení tehdejší ČSFR se rozčlenila na dva samostatné subjekty ALES a.s. na Slovensku a ALES, s.r.o. v České republice. Česká společnost se zaměřuje na dodávky systémů velení a řízení vzdušných sil a systémů řízení letového provozu. Těžištěm činnosti slovenské společnosti jsou systémy řízení letového provozu, letecké simulátory a radarové technologie.

Společnosti jsou držiteli certifikátu systému řízení kvality ISO 9001:2001, oprávnění k provádění obchodu s vojenským materiálem, osvědčení Národního bezpečnostního úřadu pro seznamování se s utajovanými informacemi stupně utajení „Tajné“ a certifikátu pro seznamování se s NATO utajovanými informacemi stupně utajení „NATO Secret“. Skupina ALES má 102 zaměstnance a v minulosti realizovala mimo jiné zakázky pro české, slovenské a maďarské vzdušné síly, pro české, slovenské a ukrajinské státní podniky poskytující letové provozní služby nebo pro Policii ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).