Hlavní navigace

Sedmý ročník IDC roadshow zaměřené na technologie pro ukládání dat přichází do Prahy

[Tisková zpráva] Praha, 19. května 2008 - Každoroční série konferencí Storage, Virtualization, and Green Data Centers Roadshow 2008 pořádaná společností IDC přivítá v Praze ve dnech 28. – 29. května 2008 ředitele IT, provozní ředitele a další vedoucí pracovníky zodpovědné za správu firemních dat v soukromých firmách i státních organizacích. Ti se zde setkají s uznávanými experty a předními odborníky společnosti IDC a partnerských organizací, mezi které patří: Citrix, S&T, Microsoft, EMC, Fujitsu Siemens, Gapp Systems, VMware, APC, Storyflex a Sony.

Sdílet

IDC Storage Roadshow již tradičně poskytne účastníkům širší pohled na současné problémy v oblasti správy dat a zároveň se bude zabývat novými tématy jako je virtualizace, řízení nákladů, energetická efektivnost a legislativní požadavky na zpracování podnikových dat. O přínosech virtualizace a jejich současných trendech pohovoří lídr výzkumu společnosti IDC v této oblasti Martin Hingley, jehož příspěvek zahájí program konference dne 28. května. Jak vytěžit maximum ze své stávající infrastruktury a vytvořit dynamické IT vám ve své prezentaci 29. května představí Thomas Vavra, přední expert IDC na trhy střední a východní Evropy. Tuto prezentaci doplní příspěvek Jamese A. McNaba ze společnosti Citrix, který nabídne možnosti, jak vyhovět vysokým nárokům, které dnešní svět na IT klade.

Letos poprvé se tato akce bude zabývat i otázkami ochrany životního prostředí, které v posledních letech nabývají stále většího významu. Pozornost uživatelů se čím dál více obrací k tématům jako je energetická účinnost a recyklace. Z našich průzkumů vyplývá, že poměrně značné procento uživatelů (20 %) vnímá tzv. „zelené“ IT jako morální otázku, zatímco 27 % o něm uvažuje jako o zodpovědnosti výrobců. Doufáme, že se nám podaří naplnit potřeby uživatelů a nabídnout jim více informací o přístupech výrobců k ekologickým otázkám.

Pražská konference v rámci této roadshow proběhne 28. května v Clarion Congress Hotelu ve Vysočanech. Letošní ročník IDC Storage, Virtualization and Green Datacenters Roadshow 2008 je rozšířen o konferenci Citrix Virtualizations Conference 08, která se uskuteční na stejném místě o den později, tj. 29. května. Více informací naleznete na www.virtualiza­tion08.cz

Máte-li zájem se této akce zúčastnit nebo zprostředkovat osobní rozhovor s některým z řečníků konference, kontaktujte prosím Janu Pitříkovou na tel. +420 221 423 227, jpitrikova@idc.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).