Hlavní navigace

iDNES.cz představí filmy o vlivných lidech 90. let

[Tisková zpráva] Praha, 23. října 2008 - Zpravodajský portál iDNES.cz prostřednictvím své internetové televize iDNES.tv odvysílá několik dílů dokumentárního pořadu V.I.P. - Vlivní lidé z produkce společnosti Febio.

Sdílet

Desetiminutové portréty českých podnikatelů, politiků a dalších představitelů veřejného života byly k vidění poprvé na TV Premiéra v letech 1996 a 1997. Mapovaly naši společnost představením poslední, a pro budoucnost naší země nejdůležitější společenské vrstvy – lidí z oblasti politiky a ekonomiky.

Řada těchto filmů má nesmírnou cenu, protože jedinečným způsobem zdokumentovaly období divokého kapitalismu v rozsahu, který bude v budoucnosti nepochybně vzácným studijním materiálem. Prvním filmem, který iDNES.tv uvedla 21. října, byl film Olgy Sommerové o tehdejším ministru vnitra a posledním disidentovi ve vládě Janu Rumlovi. „To, že jsem ministrem vnitra, patří k absurditám tohoto času,“ prohlašoval o sobě bývalý lesní dělník, topič, pastevec dobytka, krmič krav, dojič, strojník a sanitář.

„Přinesl jsem si s sebou do vlády jiné vidění světa, než mají ostatní ministři, snažím se ho prosazovat a myslím, že se mi to daří,“ říkal tehdy Ruml. Divákům pak odhalil soukromí člověka neobyčejného osudu, který si dal za úkol učinit z ministerstva vnitra běžnou součást státní správy.

Jako „bonus“ pak redaktoři iDNES.tv dotočili aktuální rozhovory nejen s Janem Rumlem, ale i s autorem projektu Fero Feničem.

Zpravodajský portál iDNES.cz spustil nonstop vysílání své internetové televize iDNES.tv 1. srpna 2008. Vysílání spojuje klasické televizní 24hodinové vysílání, kdy divák pasivně sleduje předem připravený program, vedle toho si však může v daný okamžik aktivně pustit něco, co se již odvysílalo, nebo dokonce to, co se teprve vysílat bude, tedy video na vyžádání neboli on demand.