Hlavní navigace

iDNES.cz přináší nejdůvěryhodnější zprávy

[Tisková zpráva] 52 % internetové populace považuje iDNES.cz za nejdůvěryhodnější zpravodajský portál

Sdílet

iDNES.cz je nejdůvěryhodnější zpravodajský portál na českém internetu. Vyplývá to z kvantitativního průzkumu nejvýznamnějších zpravodajských serverů, který v lednu letošního roku provedl STEM/MARK, jedna z předních společností v oblasti marketingového výzkumu.

Základním hodnotícím kritériem byla důvěryhodnost. Jako nejdůvěryhodnější označili respondenti, stejně jako v obdobném průzkumu v roce 2004, zpravodajství iDNES.cz (52 %), s odstupem následují Aktuálně.cz (40 %) a Novinky.cz (21 %).

„Fakt, že iDNES.cz je dlouhodobě nejdůvěryhodnějším zdrojem informací na českém internetu, je důležitým sdělením pro naše čtenáře, partnery i klienty. A my rovnou slibujeme, že v úsilí o nejlepší a nejdůvěryhodnější zpravodajství nepolevíme,“ uvádí Jaroslav Kábele, ředitel iDNES.cz.

Zprávy iDNES.cz se také dají charakterizovat slovy „zprávy, na které se můžete spolehnout“. 51 % návštěvníků internetu je přesvědčeno, že nejspolehlivější zprávy přináší právě iDNES.cz, na druhé místo s velkým odstupem zařadili čtenáři sever Aktuálně.cz s 38 %.

iDNES.cz je také nejznámějším zpravodajským portálem. Podle názvu poznává iDNES.cz 64 % internetové populace. iDNES.cz znají tři čtvrtiny lidí, kteří se orientují v internetových zpravodajských serverech.

iDNES.cz měsíčně navštíví více než 2 000 000 unikátních uživatelů, kteří si prohlédnou téměř 173 milionů stránek (zdroj: NetMonitor). V listopadu loňského roku získal ocenění Křišťálová lupa za nejlepší zpravodajství na internetu.