Hlavní navigace

iDNES.cz slaví 10 let

[Tisková zpráva] Nejdůvěryhodnějšímu zpravodajskému portálu iDNES.cz je deset let. Z původně statické stránky s několika rubrikami vyrostl dynamický kolos s nejaktuálnějším zpravodajstvím, ale i moderními vyhledávacími, komunitními, zábavními a databázovými službami.

Sdílet

„iDNES.cz je vlastně spousta médií v jednom,“ hodnotí mediální analytik Milan Kruml. „Jsem na jednom místě a můžu sledovat horké zpravodajství z domova, ze světa i ze sportu, internetovou televizi, hned vedle kliknu na zábavný magazín nebo projdu novinky na trhu mobilů v odborném časopise. To je obrovská výhoda,“ říká.

iDNES.cz začal přinášet internetové zpravodajství 12. ledna 1998. Za 10 let své existence přinesl svým čtenářům více než 480 000 článků, na něž je navázáno téměř 3,6 milionu čtenářských komentářů. Proběhlo bezmála 1 700 on-line rozhovorů s nejrůznějšími osobnostmi politického, sportovního, ekonomického či kulturního světa, při kterých bylo položeno na 250 000 otázek. Čtenáři mohli sledovat více než 5 800 nejrůznějších sportovních či politických akcí on-line v reálném čase a nejrůznějším tématům bylo věnováno více než 2 300 speciálních příloh.

K desátým narozeninám iDNES.cz popřála řada známých lidí. Ministr Ivan Langer popřál, aby se iDNES.cz dařilo plnit vlastní motto: „Aby to byl opravdu nejdůvěryhodnější zpravodajský portál na celém světě. Přeju si to ne jako politik, ale jako člověk, který ví, že bez informací nemůže existovat, a potřebuje skutečně důvěryhodné, seriózní informace.“

Bývalá Miss Lucie Váchová popřála: „Přeju iDNES.cz, aby to nebyly tři miliony čtenářů, ale aspoň pět milionů.“