Hlavní navigace

iDNES.cz spustil charitativní projekt Pomáháme gorilám

[Tisková zpráva] Praha, 12. dubna 2010 - Zpravodajský portál iDNES.cz spustil nový projekt, který vznikl ve spolupráci se Zoologickou zahradou hl. m. Prahy, pod názvem „Pomáháme gorilám“. Ten si klade za cíl přiblížit život goril nejen v Zoo, ale i v jejich přirozené domovině v Africe, a podpořit získávání peněz prostřednictvím charitativní sbírky.

Sdílet

„Každý týden se na nás obrací spousta subjektů s žádostí o mediální partnerství. Jen málo z nich však splňuje kritéria mediální zajímavosti a zároveň dobročinnosti jako projekt Pomáháme gorilám. Proto jsme se rozhodli se Zoo Praha spolupracovat,“ ředitel iDNES.cz Jaroslav Kábele.

Projekt Pomáháme gorilám navazuje na starší projekt Odhalení. Čtenáři iDNES.cz mohou na doméně www.pomahamego­rilam.cz neustále sledovat, co se děje v pavilonu goril, a to díky čtyřem kamerám umístěným v prostorách pavilonu. Na stránkách je také uvedeno číslo konta nové sbírky, kterou vyhlásila pražská Zoo, kam mohou čtenáři přispívat na pomoc ohroženým druhům zvířat.

Rádi bychom Vás touto cestou pozvali na tiskovou konferenci, která proběhne 14. 4. 2010 v 15 hodin v restauraci Como (Václavské náměstí 45, Praha 1). Zde projekt Pomáháme gorilám představí pan Miroslav Bobek, ředitel pražské Zoo, Jaroslav Kábele, ředitel iDNES.cz, a patron projektu Matěj Ruppert ze skupiny Monkey Business.