Hlavní navigace

iDNES.cz úspěšně odvysílal fotbalový videopřenos Slavia – Olomouc

[Tisková zpráva] V pátek 23. listopadu uskutečnil nejdůvěryhodnější internetový portál iDNES.cz historicky první ryze internetový fotbalový videopřenos utkání Slavia – Olomouc.

Sdílet

Zápas, který v přímém přenosu vysílala webová televize iDNES.tv, sledovalo 30 tisíc diváků. „Lidé se odpojovali a připojovali, průměrně jich bylo v jeden okamžik připojeno 12 tisíc,“ řekl Jakub Vaněk, hlavní inženýr firmy Visual Connection, která přenos technicky zajišťovala.

Byl to největší sportovní videopřenos na českém internetu, zápas snímalo sedm kamer, vysílán byl i přestávkový program. Datový tok fotbalového přenosu obsadil pětinu až čtvrtinu českého internetu. Některým uživatelům se obraz v prvním poločase mohl zasekávat, jelikož se připojovali v jeden okamžik a servery měly problémy je najednou uspokojit. Musel se tedy tento nápor „přelít“ na další servery a zátěž rozptýlit. Potom už by to bylo v pořádku, vysvětlil Jakub Vaněk.

„Máme více kladných ohlasů než záporných,“ řekl Jaroslav Kábele, ředitel iDNES.cz. Pilotní projekt tak splnil očekávání. „Víme, kde se musíme zlepšit, ale poznali jsme, že jsme vydali správnou cestou. Budeme pracovat na tom, abychom mohli přinášet i další sportovní přenosy.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).