Hlavní navigace

iDNES spouští televizní Odpolední zprávy

[Tisková zpráva] iDNES, leader multimediálního zpravodajství, spustil včera na českém internetu unikátní projekt: moderované televizní zpravodajství na internetu.

Sdílet

Odpolední zprávy jsou moderovaná zpravodajská relace v délce zhruba čtyř minut, která bude obsahově zajímavou formou shrnovat dění končícího dne. Od pondělí do pátku se mohou čtenáři na www.idnes.tv vždy po 17. hodině dozvědět to nejdůležitější, co se během daného dne stalo u nás i v zahraničí.

V roli moderátorů Odpoledních zpráv se představí: Zbyněk Merunka, jedna z nejvýraznějších tváří raketového nástupu televize Nova, v níž moderoval hlavní zprávy společně s Evou Jurinovou, Petra Neudeková, která dříve pracovala jako redaktorka ve zpravodajství TV Praha a TV Prima, a Michaela Učňová, bývalá moderátorka večerní zpravodajské relace v TV Nova.

Internetová zpravodajská relace v podobě, kterou dnes představujeme, je na českém internetu naprostou novinkou. Při její přípravě jsme čerpali zkušenosti ze zahraničí, především z Japonska, uvádí Jaroslav Kábele, ředitel internetových projektů mediální skupiny MAFRA.

Zprávy budou natáčeny ve vlastním studiu v budově Anděl Media Centra na Smíchově ve formátu Windows Media Video, a to ve čtyřech datových kvalitách (796 Kbps, 480 Kbps, 168 Kbps a 96 Kbps).

Tým agentury TVD, která Odpolední zprávy a další videoreportáže pro iDNES.tv připravuje, kromě toho v současné době doplňuje svými reportážemi zpravodajský servis České televize (Události v kultuře, Toulavá kamera), hudební stanice Óčko, dodává reportáže pro kabelovou TV Paprika z Maďarska a jako servisní organizace působí pro zahraniční zpravodajství veřejnoprávní Slovenské televize.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).