Hlavní navigace

iDNES vysílá živě rádia

[Tisková zpráva] Zpravodajský portál iDNES spustil novou službu. Ocení ji hlavně ti, kteří si chtějí k práci či čtení zpráv pustit hudbu. Na adrese live.idnes.cz najdou čtenáři vysílání více než 60 rádií, která jsou k dipozici 24 hodin denně.

Sdílet

Vysílání probíhá v nejrozšířenějším formátu Windows Media.

Projekt je určen především uživatelům internetu, kteří jsou připojeni některým z vysokorychlos­tních způsobů připojení, například ADSL, kabelovým připojením či WiFi, řekl Jaroslav Kábele, ředitel internetových projektů mediální skupiny MAFRA, provozovatele portálu iDNES. Nicméně ani uživatelé s pomalejší linkou nezůstanou odstřiženi. Mohou využít vysílání v nejnižších kvalitách: 32 či 16kb/s, dodal.

iDNES tak dál posílil multimédia a je nejsilnější hráčem v této oblasti na českém internetu. Už v roce 2005 spustil vlastní čistě webovou televizi iDNES.tv a živé vysílání hudební stanice Óčko v dosud nevídané extra kvalitě. Vysílání Óčka sleduje na internetu denně kolem 10 tisíc lidí a počet diváků stále stoupá.

Živé vysílání rádií nabízí iDNES rovněž od roku 2005. Jednalo se o Rádio Classic (vážná hudba) a Expresradio (metropolitní formát). Nyní se k nim přidalo na šest desítek dalších stanic.

Projekt live.idnes.cz připravil iDNES se společností Pozitiv s.r.o. Ta je Microsoft Windows Media Services Provider a od roku 1999 poskytuje služby v oblasti přímých přenosů, vysílání rádii, zpracování videa a encodingu a videa on demand.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).