Hlavní navigace

IDS Scheer leaderem v Magic Quadrant for Enterprise Architecture Tools

[Tisková zpráva] Společnost IDS Scheer AG, přední mezinárodní poskytovatel řešení pro řízení podnikových procesů (BPM), dnes oznámila, že se v kvalitativněanalytickém nástroji Magic Qaudrant od společnosti Gartner dostala do kvadrantu leaderů v kategorii Nástroje pro podnikovou architekturu (Enterprise Architecture = EA). Podle nejčerstvější výzkumné zprávy „The Magic Quadrant for Enterprise Architecture Tools“, kterou napsali Chris Wilson a Robert Handler a která byla zveřejněna 12. listopadu, je umístění dodavatelů pro příslušný segment trhu závislé na jejich vizi a na jejich schopnosti tuto vizi realizovat.

Sdílet

Saarbrücken / Praha, 4. prosince 2009 – Slovy společnosti Gartner: „Leadeři disponují širokou škálou schopností a dovedností, které mohou poskytnout ve prospěch EA. Tyto schopnosti a dovednosti jsou navíc s to dodávat partnerům v naprosto rozdílných odvětvích. Všichni leadeři prokázali schopnost podpořit misi podnikové architektury, jíž je efektivní proměna podniku tak, aby se jeho podnikatelská vize a strategie staly realitou. Sami navíc mají jasnou představu, jakým směrem se EA bude vyvíjet.“

ARIS Solution for Enterprise Architecture Management (EA) od IDS Scheer představuje integrované řešení pro standardizaci a ladění podnikových procesů a navazující IT infrastruktury. Propojení podnikové architektury a podnikových procesů v centrálním úložišti zajišťuje, že se neztratí žádná z podstatných souvislostí nutných k plánování IT prostředí v návaznosti na strategické cíle, snižování výdajů na IT a pružnou podporu stávajícím podnikovým procesům. Podporuje samozřejmě již existující systémy a standardy podnikové architektury, jako jsou DoDAF, NAF, TOGAF, Zachman, IAF či ArchiMate. „To, že podle společnost Gartner patříme do Magic Quadrant for Enterprise Architecture Tools, je potvrzením našeho unikátního přístupu k této oblasti,“ říká Peter Gérard, generální ředitel a prezident IDS Scheer AG. „Jsme přesvědčeni, že podnikové procesy hrají ústřední roli při propojování podnikové strategie a EA. Umožňujeme svým zákazníkům vidět jejich společnost, tedy jejich lidi, procesy a jejich IT, komplexně, jako celek.”

Co je Magic Quadrant
Název Gartner Magic Quadrant je majetkem společnosti Gartner, Inc. a je užíván s jejím svolením. Magický kvadrant je grafické zpodobnění trhu v určitém období. Vypovídá o tom, jak konkrétní dodavatelé podle analýzy společnosti Gartner splňují jí definovaná kritéria daného trhu. Společnost Gartner nepodporuje žádného dodavatele, produkt ani službu popsané ve zprávě Magic Quadrant, ani nedoporučuje uživatelům, aby si vybírali pouze dodavatele umístěné do kvadrantu leaderů. Zpráva Magic Quadrant má sloužit výhradně jako zdroj informací a není zamýšlena jako konkrétní doporučení pro budoucí jednání. Společnost Gartner odmítá veškeré záruky, výslovně uvedené nebo předpokládané, vztahující se k tomuto průzkumu, včetně jakýchkoli záruk obchodovatelnosti a vhodnosti pro určitý účel.

O společnosti IDS Scheer
IDS Scheer je přední společností na trhu software pro řízení podnikových procesů (Business Process Management – BPM) a dalších řešení a služeb pro společnosti i veřejné organizace. Společnost nabízí pomocí produktů řady ARIS Platform integrované, komplexní portfolio řešení pro strategii, design, implementaci a controlling podnikových procesů. Použitím vlastní metodiky ARIS Value Engineering (AVE) nabízí IDS Scheer ideální propojení mezi firemní strategií, podnikovými procesy, řešením IT a procesním controlingem. Neméně podstatnou roli v portfoliu hrají konzultační služby, které jsou podpořeny řadou partnerství – se společností SAP, Oracle, IBM a dalšími. Asi 3000 zaměstnanců ve více než 70 zemích obsluhuje 7000 zákazníků. Společnost založil v roce 1994 prof. August–Wilhelm Scheer a je vedena v indexu TecDAX na frankfurtské burze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).