Hlavní navigace

IDS Scheer představuje novou on-line platformu pro governanci, řízení rizik a shody

[Tisková zpráva] On-line platforma zprostředkovává organizacím přehled o aktuálních požadavcích na shodu. Představení ARIS Solution for GRC plus řada materiálu ke stažení zdarma. Aktuální blogy zvou k aktivní spoluúčasti.

Sdílet

Praha / Darmstadt & Saarbrücken 22. července 2010. IDS Scheer, člen skupiny Software AG, spouští novou on-line platformu zaměřenou na tematiku governance a řízení rizik a shody. „GRC Lounge“ je otevřená všem, kteří mají zájem na vzájemné výměně informací o nejnovějších zprávách a trendech v dané oblasti.

Společnosti dnes čelí stále rostoucím požadavkům na poli řízení rizik a shody. Tyto požadavky se navíc mohou zásadně odlišovat zemi od země či v závislosti na velikosti organizace nebo průmyslovém odvětví, ve kterém podniká. Jednu věc ale mají vždy společnou: nevyhovět jim znamená vysoké peněžní pokuty, nebo dokonce tresty odnětí svobody, nehledě na nevratné poškození image podniku. Špatně propočítaná (nebo dokonce vůbec nepropočítaná) rizika mohou mít závažné finanční následky, či dokonce ohrozit stabilitu společnosti.

Internetová stránka http://www.grc-lounge.com obsahuje informace o celém spektru témat souvisejících s regulacemi a shodou s národními a odvětvovými předpisy, například o americkém zákonu Sarbanes-Oxley Act (SOX), organizaci Committee of Sponsoring Organizations of the Treadway Commission (COSO) nebo německém Bilanzrechtsmo­dernisierungsge­setz (BilMoG). Detailně též detailně představuje vlastnosti produktu ARIS Solution for Governance, Risk & Compliance Management (GRC). Toto řešení podnikům umožňuje ustavit komplexní systém managementu shody a rizik. Propojení na skupinu ARIS GRC na síti ARIS Community (www.ariscommu­nity.com) dává uživatelům příležitost přispívat na příslušný blog a číst či komentovat na něm aktuální příspěvky.

O další obsah se bude platforma rozšiřovat již ve druhé polovině letošního roku. Pro příklad bude posílena oblast řízení rizik a přibudou nejrůznější video návody pro ARIS Solution for GRC. Pracuje se také na dotazníku, s jehož pomocí společnosti získají přehled o své vlastní situaci, co se rizik a shody týká.

„Těší nás, že prostřednictvím této novou platformou nabízíme komukoli jedinečnou příležitost ke sdílení myšlenek na téma governance a řízení rizik a shody,“ řekl Dr. Wolfram Jost, člen výkonné rady IDS Scheer zodpovědný za produktovou strategii a rozvoj. „Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci, ale vlastně kdokoli, kdo se o tuto tematiku zajímá, tu najde informace a tipy cenné pro své vlastní podnikání.“

O společnosti IDS Scheer
IDS Scheer je součástí skupiny Software AG a je přední společností na trhu software pro řízení podnikových procesů (Business Process Management – BPM) a dalších řešení a služeb pro společnosti i veřejné organizace. Nabízí pomocí produktů řady ARIS Platform integrované, komplexní portfolio řešení pro strategii, design, implementaci a controlling podnikových procesů. Použitím vlastní metodiky ARIS Value Engineering (AVE) nabízí IDS Scheer ideální propojení mezi firemní strategií, podnikovými procesy, řešením IT a procesním controlingem.

Plná integrace IDS Scheer a Software AG je plánovaná do konce roku 2010.

O společnosti Software AG
Software AG je přední světový dodavatel řešení pro Business Process Excellence. Již 40 let přichází s inovativními řešeními, mezi nimiž je i první vysoce výkonná transakční databáze Adabas, první platforma pro analýzu podnikových procesů ARIS nebo první B2B server a na SOA založená integrační platforma webMethods.

Naše jedinečnost spočívá v tom, že nabízíme nejjednodušší a nejsnáze ovladatelná end-to-end řešení pro business process management (BPM), navíc s nejnižšími náklady na pořízení a provoz. Naše značky, špičky ve svém oboru – ARIS, webMethods, Adabas, Natural and IDS Scheer Consulting – představují jedinečné portfolio, které zahrnuje procesní strategii, navrhování, integraci a kontrolu procesů, na SOA založenou integraci a data management, implementaci procesně řízeného SAP a konzultační služby a servis v oblasti strategických procesů.

Software AG dosáhla v roce 2009 obratu 847 milionů € (IFRS, neauditováno) a má víc než 6 000 zaměstnanců, kteří poskytují servis pro víc než 10 000 společností a veřejných institucí v 70 zemích světa. Naše komplexní softwarová a servisní řešení umožňují společnostem dosahovat rychleji trvalých podnikatelských výsledků. Vedení společnosti sídlí v Německu, společnost je registrovaná na Frankfurtské burze (TecDAX, ISIN DE 0003304002 / SOW).

Software AG – Get There Faster
Podrobnější tiskové informace včetně databáze obrazových a multimediálních materiálů jsou dostupné na adrese www.softwareag­.com/press nebo www.ids-scheer.com/press.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).