Hlavní navigace

IFA 2009: budoucnost patří 3D televizorům s plným vysokým rozlišením

[Tisková zpráva] Začátkem září společnost Panasonic představila své novinky na berlínské výstavě spotřební elektroniky IFA 2009.

Sdílet

Den před oficiálním zahájením se na tiskové konferenci společnosti sešlo 520 novinářů z 32 zemí a zhlédli prezentaci ukázek trojrozměrného zobrazení v plném vysokém rozlišení, pro které se používá zkratka 3D Full HD. Ohlasy novinářů byly více než příznivé – redaktor deníku The Australian označil prezentaci za „naprostý vrchol“ a reportér časopisu Newsweek, který navštívil experimentální 3D kino Panasonic ještě před výstavou IFA, ocenil „jasné svěží barvy a neuvěřitelnou přirozenost, kterou nelze srovnat s ničím, co dosud viděl“.

Na výstavě IFA měla společnost Panasonic dva kinosály s trojrozměrnou projekcí. Patnáctiminutový demosnímek nabídnul záběry monopostu F1 na závodním okruhu, zahajovací ceremoniál i jednotlivé disciplíny z Olympiády 2008 v Pekingu, záznam lyžování z Vancouveru a upoutávku na celovečerní film Avatar.

Projekci byl přítomen i hollywoodský producent John Landau, který spolupracoval s režisérem Jamesem Cameronem na jeho slavném filmu Titanic i jeho posledním snímku Avatar. Landau prohlásil, že „natáčení v 3D formátu se v Hollywoodu stane v budoucnu standardem a můžeme očekávat mnoho filmů v trojrozměrném zobrazení.“ Dále vysvětlil, že film Avatar obsahuje ekologické myšlenky, které souzní s ekologickou koncepcí společnosti Panasonic.

Během výstavy se před kinosály s 3D Full HD projekcí tvořily dlouhé řady a mnoho redaktorů se opakovaně vracelo k expozici Panasonicu, aby si znovu dostatečně vychutnali stereoskopické záběry.

Vedle 3D projekce společnost Panasonic na výstavě prezentovala i další revoluční technologie – rozsáhlý sortiment plazmových a LCD televizorů s unikátní aplikací VIERA CAST, nové řady digitálních fotoaparátů, AV produkty pro domácnost i úspornou bílou techniku.

Během výstavy proběhlo i slavnostní udílení cen EISA – evropské asociace pro audiovizuální techniku. Prestižní ocenění získaly tyto čtyři výrobky značky Panasonic: televizor VIERA TX-P4210E, digitální fotoaparát LUMIX DMC-GH1, videokamera HDC-TM300 a kompaktní audio-systém SC-HC3.

Šestidenní výstavy spotřební elektroniky se zúčastnilo 1 164 vystavovatelů z celého světa a navštívilo ji přes 200 000 lidí