Hlavní navigace

IFS: zájem o Enterprise 2.0 roste

[Tisková zpráva] Výsledky rozsáhlého průzkumu společnosti IFS a agentury Affinity Research Group ukazují, jak trendy v Enterprise 2.0 ovlivní podnikový software používaný středními a velkými výrobci a průmyslovými společnostmi.

Sdílet

Zájem o software Enterprise 2.0, který kombinuje plánování pod­nikových prostředků (ERP) a funkce sociálních médií, je velký. Vyplývá to z nejnovější studie, kterou společnost IFS realizovala ve spolupráci s agenturou Affinity Research Group mezi více než 260 výrobními řediteli ze středních a velkých firem. Manažeři oceňují především podnikový software, který obsahuje funkce sociálních sítí jako například Twitter či Facebook, jež mají zásadní vliv na zefektivnění interní komunikace.

„Ačkoli společnost IFS přidává do IFS Aplikací stále nové funkce, největší potenciál pro růst produktivity spočívá v tom, jak a v jakém rozsahu dokáží uživatelé software využívat. Podstatné je především to, aby je software nutil sdílet a zaznamenávat užitečná data v daném ERP systému,“ uvedl Pavel Bláhovec, obchodní ředitel IFS Czech. „Funkce sociálních médií se ukázaly jako mimořádně efektivní pro zapojování uživatelů a zjednodušení komunikace, takže integrace funkcí, jako např. chat, wiki a komunikace v reálném čase, může do informačních systémů typu ERP přinést značné výhody,“ dodal.

Poznatky průzkumu ukazují, že:

  • Schopnost integrace s nástroji externích sociálních médií nemá pro výběr konkrétního ERP systému velkou váhu. Možnost lepší spolupráce a komunikace je sice vnímána jako důležitá, nemá však největší vliv.
  • ERP systémy s integrovanými funkcemi sociálních sítí mají dvě hlavní výhody: zefektivnění komunikace v rámci podniku a zdokonalení dokumentace podnikových procesů, což je následně základem pro zeštíhlovací projekty. Výrobní ředitelé jsou optimističtí, pokud jde o potenciální přínosy integrace funkcí sociálních médií do ERP systémů. Nejčastěji uváděné výhody jsou nárůst komunikace v organizaci a schopnost zachytit skryté znalosti profesně starších zaměstnanců.
 

Úplná zpráva ze studie je nyní k dispozici ke stažení na stránkách www.ifsworld.com/us­
  
 

O společnosti IFS

IFS je veřejně obcho­dovaná společ­nost (OMX STO: IFS) založená v roce 1983, která vyvíjí, dodává a implementuje IFS Applications™, plně integrovanou sadu aplikací pro plánování podnikových prostředků založenou na technologii SOA. Společnost má více než 2 000 zákazníků ve více než 50 zemích a soustředí se na sedm hlavních odvětví: letectví a obranu, technické služby a telekomunikace, strojírenství, zpracovatelský průmysl, automobilový průmysl, maloobchod a velkoobchod, stavební průmysl a správu služeb. Přímé zastoupení IFS pro Českou republiku, společnost IFS Czech s.r.o. se sídlem v Praze, bylo založeno v roce 2000 spolu se zastoupením na Slovensku se sídlem v  Žilině. V současné době mají obě společnosti k dispozici více než 60 odborníků, kteří zajišťují lokalizaci, dodávku a implementaci produktů IFS na českém a slovenském trhu. Více informací naleznete na www.IFSWORLD.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).