Hlavní navigace

IGNUM nabízí spolehlivé řešení firemní komunikace

[Tisková zpráva] Praha 16. července 2007 – Společnost IGNUM, přední akreditovaný registrátor domén a poskytovatel webhostingu v České republice, začala nabízet zcela novou službu Exchange Hosting, hostované řešení firemní komunikace a týmové spolupráce, dostupné prostřednictvím internetu i mobilních zařízení. Řešení služby Exchange Hosting je vystavěné na referenční architektuře Microsoftu a nabízí firmám i organizacím různých velikostí spolehlivý provoz e-mailové komunikace, sdílení dat, kalendářů i úkolů s vysokou dostupností, nízkými náklady a snadnou rozšiřitelností.

Sdílet

Služba Exchange Hosting zbaví firmy a organizace finanční i administrativní zátěže plynoucí z provozu vlastního řešení e-mailové komunikace a služeb pro podporu týmové spolupráce a plánování času. Základem služby je komunikační systém Microsoft Exchange Server 2007, jehož spolehlivý provoz a dostupnost garantuje kvalita hostingových služeb společnosti IGNUM. Pro dosažení vysokého výkonu, spolehlivosti a škálovatelnosti řešení využívá IGNUM u služby Exchange Hosting, jako první hostingová společnost ve východní Evropě, referenční architekturu Microsoftu.

Hlavní přínosy služby Exchange Hosting:

 • Vysoká spolehlivost a dostupnost e-mailové komunikace, kontaktů, kalendáře či úkolů,
 • přístup k e-mailové schránce a datům odkudkoliv pomocí internetového prohlížeče nebo mobilních zařízení,
 • efektivní podpora týmové spolupráce pomocí sdílení dat a kalendářů,
 • prostředí důvěrně známého klienta MS Outlook na desktopech i mobilních zařízeních,
 • redundantní topologie zaručuje vysokou dostupnost a odolnost proti výpadkům,
 • pravidelné zálohování dat,
 • komplexní zabezpečení (firewall, antivir, antispam),
 • snadná správa schránek, uživatelských účtů, pravidel, archivace i zálohování,
 • rychlé uvedení do provozu s možností migrace stávajících dat,
 • řešení podnikové úrovně za nízkou cenu a se snadnou administrací,
 • kompletní a snadno rozšiřitelné řešení bez nutnosti dokupovat HW, SW či další služby,
 • NONSTOP technická podpora.

„Jsme přesvědčeni, že službu Exchange Hosting uvítají především menší a středně velké firmy či organizace. Možnost kompletně outsourcovat zajištění e-mailové komunikace a dalších služeb pro efektivní spolupráci a plánování času jim totiž ušetří značné finanční prostředky z pořízení hardwaru, softwarových licencí i práci administrátorů,“ řekl Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM. „Vybudování a provoz infrastruktury pro e-mailové řešení s tak vysokou spolehlivostí a dostupností jako nabízí Exchange Hosting, představuje značnou investici, která by měla pro firmu s desítkami až stovkami zaměstnanců velmi problematickou návratnost.“

Referenční architektura Microsoftu
IGNUM u služby Exchange Hosting využívá distribuovanou redundantní architekturu, vycházející z doporučení a zkušeností společnosti Microsoft. Exchange Hosting díky tomu nabízí vysokou spolehlivost, dostupnost a bezpečnost e-mailové komunikace i dalších služeb. Vybudování infrastruktury pro provoz služeb na takové úrovni by bylo pro malou či středně velkou organizaci značně neefektivní. Díky distribuované redundantní architektuře je zajištěn provoz i v případě poruchy či výpadku některého z hardwarových prvků. Práci administrátorů ušetří funkce pro automatické nastavení propojení klienta a e-mailového serveru a možnost hromadné instalace služby pro více uživatelů.

Ceny a dostupnost služby Exchange Hosting
Služba Exchange Hosting je okamžitě dostupná pro všechny zákazníky, objednávat ji je možné prostřednictvím webu http://exchan­ge.ignum.cz.

Exchange Hosting je nabízen ve dvou variantách, lišících se především velikostí e-mailové schránky.

Varianta Exchange Standard nabízí 500MB schránku za 290 Kč měsíčně, Exchange Enterprise obsahuje 1GB schránku za 390 Kč měsíčně (ceny bez DPH) a oproti variantě Exchange Standard je v ceně zahrnuta i licence na e-mailového klienta MS Outlook 2007.

Obě nabízené varianty Exchange Hostingu zahrnují:

 • Redundantní topologii serverů pro maximální výkon a dostupnost,
 • pravidelné zálohování dat,
 • ochranu firewallem, antivirem a antispamem,
 • správu uživatelských účtů (provisioning),
 • NONSTOP technickou podporu,
 • monitoring serverů,
 • garanci dostupnosti 99,99 %.

Při 6měsíčním platebním období získají zákazníci 1 měsíc provozu zdarma navíc, při objednávce na 1 rok bude služba Exchange Hosting poskytována 14 měsíců za cenu 12měsíčního provozu.

Testování na 60 dní zdarma
Všem zájemcům o službu Exchange Hosting nabízí IGNUM 60denní testovací provoz zdarma. Zákazníci si mohou bezplatně vyzkoušet všechny možnosti a výhody řešení Exchange Hosting a získat podklad pro rozhodování o volbě komunikačního řešení pro svoji firmu či organizaci. Využití zkušebního období není podmíněno nákupem jakékoliv služby u IGNUM. Zkušební provoz Exchange Hostingu je možné objednávat na adrese exchange@ignum.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).