Hlavní navigace

IGNUM rozšiřuje svou nabídku o virtuální dedikované servery

[Tisková zpráva] Praha, 18. března 2009 - Společnost IGNUM, přední akreditovaný registrátor domén a poskytovatel webhostingu v České republice, rozšířila serverhostingové služby o virtuální dedikované servery (VDS) s operačním systémem Windows. IGNUM, jako jediný webhoster, postavil své řešení na „beta“ verzi Windows Server 2008 R2, která přináší vylepšené funkce klíčových rolí, především Hyper-V 2.0 s podporou LiveMigration.

Sdílet

Pronájem virtuálních dedikovaných serverů představuje jednu z cest, jak optimalizovat výdaje na IT infrastrukturu. VDS disponují prakticky shodnou funkčností jako dedikované servery, ale jejich zřízení je výrazně levnější a zároveň díky úplné virtualizaci umožňují zákazníkovi neomezený přístup k administraci a konfiguraci. „Škála našich zákazníků a jejich požadavků se neustále rozšiřuje. Tuto nabídku jsme připravili s cílem poskytnout kvalitní a spolehlivé služby těm klientům, kteří vyžadují pro své projekty nastavení, které není možné v rámci webhostingu provést, a taktéž pro zákazníky se začínajícími projekty a omezenými prostředky, např. na pořízení dedikovaného serveru,“ dodává Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM.

Řešení IGNUM je postaveno na kombinaci softwarových technologií Microsoft Hyper-V 2.0 s podporou LiveMigration a Microsoft Windows Serveru 2008 Failover Clustering. Technologie Failover Clustering rozšiřuje virtualizační infrastrukturu seskupením více fyzických serverů a dovoluje optimalizovat vytížení serveru a zvýšit tak kvalitu celého řešení. Servery SunFire se čtyřjádrovými procesory zvyšují bezpečnost a stabilitu služeb. Společnost IGNUM aktuálně nabízí dvě varianty virtuálního dedikovaného serveru – variantu Hyper-V VDS Standard a variantu Hyper-V VDS Expert – obě za zaváděcí ceny.

Serverhostingové služby IGNUM
Společnost IGNUM nabízí pět typově odlišných variant dedikovaných serverů a rovněž i variantu Custom, která umožňuje volbu konfigurace serveru přesně podle individuálních požadavků zákazníků. Vedle profesionálního nástroje Plesk na snadnou správu serverů nabízí IGNUM řadu dalších služeb jako je správa a monitoring serverů, zabezpečení firewallem, zálohování dat, záložní DNS atd. Více informací o nabídce serverhostingu je k dispozici na internetových stránkách společnosti IGNUM.

O společnosti IGNUM, s.r.o.
Společnost IGNUM je profesionální poskytovatel hostingových služeb a registrátor internetových domén, který si zakládá na individuálním přístupu k zákazníkům. IGNUM je členem sdružení CZ.NIC, NIX.CZ a RIPE, disponuje vlastní sítí a má statut ISP. IGNUM patří mezi největší české poskytovatele hostingových služeb, v současné době se počtem domén ve své správě řadí na 3. místo. Další informace o službách společnosti IGNUM získáte na adrese www.ignum.cz.