Hlavní navigace

IGNUM začíná registrovat domény ENUM

[Tisková zpráva] Společnost IGNUM je jedním z prvních registrátorů domén ENUM v České republice; cena za registraci ENUM domény byla stanovena na 250 Kč

Sdílet

Praha – 20. září 2006 – Společnost IGNUM, přední akreditovaný registrátor domén a poskytovatel webhostingu v České republice, splnila všechny podmínky požadované sdružením CZ.NIC, správcem systému ENUM v ČR, a začala ihned po spuštění systému ENUM do testovacího provozu registrovat domény ENUM. Cena registrace domény ENUM byla stanovena na 250 Kč.

IGNUM je jedním z prvních českých registrátorů, kteří podepsali se sdružením CZ.NIC smlouvu o registraci domén ENUM. Kvůli registraci domén ENUM bylo zejména nutné upravit registrační systém domén tak, aby bylo možné komunikovat s novým registračním systémem, který provozuje sdružení CZ.NIC pro domény ENUM, a nastavit proces opakovaného ověřování uživatelů telefonního čísla (tzv. validace).

„Jedním z cílů IGNUM je přinášet zákazníkům nové technologie, jako je bezesporu i ENUM,“ říká Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM. „Technologie ENUM je v České republice teprve na samém začátku, kdy je třeba k jejímu prosazení získat kritickou masu uživatelů. Proto zatím nepředpokládáme masivní zájem o registrace. Úpravami registračního systému DOMENA.CZ jsme se ale zároveň připravili na změny v registračním systému domény CZ, které plánuje v brzké době zavést sdružení CZ.NIC, a které nyní díky registracím domén ENUM lépe odladíme.“

Domény ENUM si mohou zákazníci, kteří využívají telefonní číslo pevné linky, mobilu nebo IP telefonu, již nyní zaregistrovat prostřednictvím služby DOMENA.CZ (http://www.do­mena.cz), za cenu 250 Kč za každou doménu ENUM, cena pro partnery je 220 Kč. K nákladům za registraci je třeba připočíst cenu vybraného způsobu validace. Validace prostřednictvím SMS bude stát 40 Kč (cena pro partnery je 30 Kč), validace písemným dokumentem přijde na 500 Kč (450 Kč pro partnery).