Hlavní navigace

Společnost IGNUM začíná spolupracovat s Fakultou elektrotechnickou ČVUT a vytváří produkty pro studenty

[Tisková zpráva] Praha, 1. září 2009 – Společnost IGNUM, přední český registrátor domén a poskytovatel profesionálních hostingových služeb, spustila pilotní projekt spolupráce s Fakultou elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT FEL) a představila první z připravované řady produktů pro studenty – zjednodušený přístup k virtuálním dedikovaným serverům (VDS). Hlavním účelem spolupráce a nových produktů je podpořit a prohloubit zájem studentů o informační technologie.

Sdílet

„Jsme si vědomi vysokého zájmu studentů o informační technologie i toho, že tato skupina bývá většinou opomíjena. Proto jsme oslovili ČVUT FEL, které nám je nejen oborově blízké, ale zároveň se jedná o akademický ústav s celosvětovým renomé a dlouholetou tradicí. Společně jsme vytvořili podmínky pro dlouhodobou spolupráci založenou na projektové bázi,“ informuje Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM.

Současně bude nejen studentům ČVUT FEL, ale i dalších fakult a škol, umožněno využívat VDS servery za příznivějších podmínek. Speciální studentský produkt bude spuštěn v říjnu 2009.

K volbě VDS serverů Marek Erneker dodává: „VDS servery jsou ideální pro studenty, kterým nestačí klasický webhosting a zároveň nechtějí ztrácet čas administrací a údržbou fyzického serveru. Vzhledem k vysoké ceně však dosud nemohli tento produkt využívat, proto jsme se rozhodli tuto překážku odstranit.“

V nadcházejícím období budou studentům nabídnuty i ostatní produkty společnosti IGNUM za zvýhodněných podmínek. V rámci spolupráce s ČVUT FEL se připravuje i fakultní soutěž na podporu studentských projektů. „Věříme, že se tato forma spolupráce osvědčí. Rádi bychom v budoucnu navázali spolupráci také s dalšími českými vysokoškolskými institucemi technického směru,“ uzavírá Marek Erneker.

O společnosti IGNUM, s.r.o.
Společnost IGNUM je profesionální poskytovatel hostingových služeb a registrátor internetových domén, který si zakládá na individuálním přístupu k zákazníkům. IGNUM je členem sdružení CZ.NIC, NIX.CZ a RIPE, disponuje vlastní sítí a má statut ISP. IGNUM patří mezi největší české poskytovatele hostingových služeb, v současné době se počtem CZ domén ve své správě řadí na 2. místo. Další informace o službách společnosti IGNUM získáte na adrese www.IGNUM.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).