Hlavní navigace

Ignum zavádí podporu PHP 5

[Tisková zpráva]

Sdílet

Ignum zavádí podporu PHP 5

Praha, 1. 8. 2004 – Společnost IGNUM umožnila jako první všem svým zákazníkům provozovat své aplikace s podporou PHP 5. Jedná se o přípravu úplného přechodu na nový skriptovací jazyk, který přinese mnohá zlepšení. Největším přínosem je zásadní změna objektových modelů, kompatibilita obou verzí je však zaručena z 99,9 %.

Během posledních dvou let odborná veřejnost netrpělivě očekávala uvedení nové verze skriptovacího jazyku PHP, jehož současná verze 4 se používá již od roku 2000. Nová verze je postavena na zdokonaleném jádru Zend Engine, jehož autory jsou Andi Gutmans a Zeev Suraski, na vývoji a testování PHP 5 se však podílela komunita stovek vývojářů z celého světa. Hlavní změny v PHP 5 nejsou na první pohled příliš znatelné, jedná se především o kompletní přepracování objektových modelů, jež byly ve verzi 4 implementovány spíše provizorně.

Novinky v oblasti objektového modelu jsou skutečně zásadní a umožňují vytvářet rychlejší a srozumitelnější aplikace. Základem nových objektových modelů je oddělení objektů od běžných proměnných a možnost úpravy přístupu k vlastnostem a metodám uvnitř objektu. PHP 5 se tak výrazně přiblížilo objektově orientovaným programovacím jazykům, aniž by se nové změny dotkly stávajícího kódu.

Všichni zákazníci společnosti IGNUM si mohou vyzkoušet kompatibilitu vlastních aplikací na portu 81, tedy zadáním adresy ve tvaru http:/www.dome­na.cz:81/, kde jsou všechny skripty parsovány novým PHP 5. Dle důkladných testů je kompatibilita obou verzí zachována z 99,9 %.

O společnosti IGNUM

Společnost IGNUM s.r.o. (www.ignum.cz) poskytuje profesionální hostingové služby od roku 1998. V současnosti hostuje přibližně 7 500 virtuálních serverů a patří mezi přední české společnosti nabízející registraci domén, virtuální hosting, dedikovaný hosting a server-hosting včetně aplikačních služeb.

IGNUM s.r.o.
Thámova 18, 186 00 Praha 8
T: 296332211, 8001IGNUM, 603111111, 604111111
www.ignum.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).