Hlavní navigace

Ignum zveřejnilo ceník domén .cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Ignum zveřejnilo ceník domén .CZ

Navrhované ceny .CZ domén u firmy Ignum s.r.o. jsou mírně nižší než stávající ceny CZ.NICu. Ceník za registraci národních domén (www.domena.cz) by měl být v platnosti od začátku fungování akreditovaných registrátorů, mezi kterými chce být i společnost Ignum. Nový decentralizovaný systém registrací by měl být spuštěn v polovině října.

Předpokládaná cena za registraci domény .CZ je 500 Kč, za roční udržování a správu domény by měl zaplatit uživatel 699 Kč. Ceny jsou nižší než současné ceny registrátora CZ.NIC a odpovídají velkoobchodním podmínkám. Ty se bohužel nepodařilo změnit na nedávné mimořádné Valné hromadě CZ.NICu a to ani přes velkou snahu některých členů. Proto koncové cena registrace národních domén neklesla výrazněji. Výhodou zákazníků firmy tak zůstává snadný převod domén. Zákazníci nebudou muset měnit plátce u svých domén na nového registrátora. Po spuštění nového systému více registrátorů zažádá Ignum o převod domén zákazníků pod správu registrátora Ignum, který informuje o dalším postupu na www.domena.cz.

Společnost Ignum se stává druhým významným poskytovatelem webhostingových služeb v České republice, který je zároveň členem sdružení CZ.NIC i sdružení NIX.CZ. NIX.CZ vybudovalo neutrální výměnný uzel internetu, jehož prostřednictvím jsou vzájemně propojeny sítě českých poskytovatelů internetových služeb. Ignum se stává členem sdružení NIX.CZ od 1. října 2003. Od tohoto data přechází na vlastní infrastrukturu postavenou na aktivních prvcích Cisco. Prvky jsou uspořádány v redundantní konfiguraci pro vyšší spolehlivost a bezpečnost sítě. Firma Ignum se tímto krokem stává zcela nezávislým poskytovatelem internetových služeb.

Společnost Ignum s.r.o. (www.ignum.cz) poskytuje profesionální hostingové služby od roku 1998. V současnosti hostuje více než 5 000 virtuálních serverů a patří mezi přední české společnosti nabízející virtuální hosting, dedikovaný hosting a server-hosting včetně aplikačních služeb.

Kontakt s novináři:

Marek Kuchler, IGNUM s.r.o.
e-mail: marek.kuchler@ig­num.cz