Hlavní navigace

iGoogle: Google se vám přizpůsobí

[Tisková zpráva] Google představuje českým uživatelům internetu možnost upravit si vzhled domácí stránky Google podle svých představ. Služba jménem iGoogle nabízí na jediné stránce každému okamžitý a jednoduchý přístup k těm informacím, které ho zajímají nejvíc. Ať už tedy chcete mít stálý přehled o nejnovějších zprávách, o nejnovějších videoklipech nebo hrách, iGoogle vám ukáže vybrané informace a nemusíte už navštěvovat každou stránku jednotlivě.

Sdílet

Můžete si vybrat z několika tisíců různých nástrojů nebo zdrojů informací, a tak si z domovské stránky Googlu vytvořit svou vlastní, naprosto unikátní verzi iGoogle. A aby byl iGoogle skutečně vaším domovem, můžete si zvolit ze 6 různých témat (tzv. skinů), kterými si svou domovskou stránku vyzdobit. V nabídce najdete jak témata evokující různé umělecké směry nebo nálady (například pláž), ale také japonskou čajovnu, panorama města nebo autobusovou zastávku. Design lze měnit podle času, ale třeba i počasí. A pokud vám za zády zrovna zapadá slunce, můžete ho nechat zapadat i ve svém iGooglu.

iGoogle je nyní dostupný celkem v 26 jazycích ve více než 40 zemích a stáhnout si ho můžete na www.google.cz/ig. iGoogle je otevřený systém, pro vývojáře je k dispozici manuál k API (v angličtině, na http://www.go­ogle.com/apis/gad­gets/docs-home.html). Mohou tedy vzniknout další, původní česká témata.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).