Hlavní navigace

Implementace systému Irdeto PI-sys

[Tisková zpráva] Skylink připravuje zavedení nového systému podmíněného přístupu Irdeto PI-sys a prodej nových ICE karet. S ohledem na velký zájem odborné veřejnosti o tuto problematiku přinášíme aktuální informace o probíhajících přípravách a důsledcích, které implementace nového systému přinese.

Sdílet

Irdeto PI-sys instalován a otestován
Nový systém Irdeto PI-sys v nejnovější verzi 3.0 byl instalován v prostorách společnosti Towercom v Bratislavě a připojen ke všem programům uplinkovaným z Prahy, Bratislavy a Usingenu (ČT HD). Připravuje se připojení k programům uplinkovaným z Hilversumu (Eurosport, History, Discovery Showcase HD, Brava HDTV).

V tomto týdnu úspěšně proběhly interní testy a Skylink v nejbližších dnech podepíše akceptační protokoly. Poté bude možno nový systém uvést do komerčního provozu.

Nové ICE karty
Koncem dubna 2010 začne Skylink na trh dodávat nové ICE karty, a to v nejnovější verzi Irdeto Premium. Tyto ICE karty budou fungovat jak v přijímačích s dekodéry CryptoWorks tak v přijímačích s dekodéry Irdeto PI-sys. Výrobci a importéři společně se Skylinkem v současné době testují kompatibilitu svých přijímačů s novými ICE kartami. Dosavadní výsledky testů ukazují, že v přístrojích s certifikovanými dekodéry, kde je příslušný systém správně implementován, fungují nové ICE karty bez problémů.

Přibližně do června 2010 bude Skylink vedle ICE karet dodávat rovněž původní karty CryptoWorks.

Budoucnost systému CryptoWorks
Jak jsme již mnohokráte deklarovali, Skylink nemá v úmyslu v příštích letech vypnout stávající systémy CryptoWorks ani měnit stávající přístupové karty prodávané v posledních letech. Podpora systému CryptoWorks je společností Irdeto garantována minimálně do 31. 12. 2012. Ani po tomto datu však nepočítáme s vypnutím CryptoWorksu.

Prodejci certifikovaných přijímačů s dekodéry CryptoWorks ani jejich majitelé se tedy nemusejí obávat. Na trhu je přes milión těchto karet a Skylink počítá s jejich podporou i v dalším období.

Problematika necertifikovaných dekodérů (např. uni-čteček)
Ani Skylink ani Irdeto nemohou na sebe brát záruku za řádnou funkci přijímačů s dekodéry, které nebyly certifikovány Irdetem a testovány Skylinkem. Jakékoli budoucí manipulace na systémech podmíněného přístupu bude Skylink provádět s ohledem na funkcionalitu certifikovaných výrobků. Riziko nefunkčnosti necertifikovaných dekodérů je plně na jejich prodejcích a importérech.

O dalším postupu implementace nového systému podmíněného přístupu a nových karet budeme odbornou veřejnost průběžně informovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).