Hlavní navigace

IMS (IP Multimedia Subsystem) společnosti Siemens absolvoval testy interoperability na výbornou

[Tisková zpráva] Testy GSM Asociace (GSM Association) ověřují vzájemnou komunikaci IMS platforem různých dodavatelů a interoperabilitu IMS sítí v reálných podmínkách. IP Multimedia System (IMS) společnosti Siemens prošel sérií testů GSM Asociace bez jediného zaváhání a prokázal tak dokonalou interoperabilitu s IMS systémy ostatních klíčových dodavatelů.

Sdílet

Testy GSM Asociace sdružují mobilní operátory, poskytovatele roamingových služeb přes GPRS a dodavatele síťové infrastruktury jako je Siemens. Společnost Siemens je jedním z mála dodavatelů, který nabízí jak IMS infrastrukturu, tak IMS služby, a tudíž v rámci zkušebních procedur testuje i nové aplikace. Současné testy jsou sestaveny tak, aby ověřily bezproblémovou dostupnost nových multimediálních služeb, jako je sdílení videosouborů, přes hranice jednotlivých sítí. Aktuální série testů má za úkol prověřit, zda spolu multimediální aplikace různých dodavatelů bez obtíží komunikují přes hranice síťových infrastruktur různých operátorů. I v tomto případě dosáhla řešení společnosti Siemens velmi dobrých výsledků, zejména v oblasti kvality, stability a rozsahu funkcí, specifikovaných projektem 3GPP (3rd Generation Partnership Project).

„Uživatelé mobilních sítí očekávají rychlé, dokonale fungující, a především snadno ovladatelné služby. Mobilní hry mohou u zákazníků uspět jedině tehdy, nebudou-li přechody mezi různými platformami a sítěmi představovat žádné problémy. Je proto důležité, že naše IMS řešení dosahují výborných výsledků v testech interoperability, pořádaných GSM Asociací, a bez problémů komunikují s produkty ostatních dodavatelů,“ uvedl Christoph Caselitz, prezident oblasti Mobilních sítí společnosti Siemens.

Testy GSM Asociace, založené na protokolu SIP (Session Initiation Protocol), se provádí v laboratořích předních asijských, evropských a amerických W-CDMA/GSM operátorů.

Řešení Siemens IMS@vantage již implementovalo více než 35 operátorů jako bezpečnou a výkonnou konvergenční platformu pro multimediální aplikace na bázi IP. Řešení je založeno na protokolu SIP (Session Initiation Protocol), určeném pro provoz multimediálních služeb jako je Push and Talk, Call & Share, chat a instant messaging, stejně jako konferenční hovory a internetová telefonie. Tyto multimediální aplikace využívají zdrojů a služeb platformy IMS@vantage, jako je registrace, směrování, roaming, bezpečná identifikace uživatelů, zabezpečení důvěrných dat, flexibilní kalkulace a účtování, i podpora kvality služeb. V systému založeném na IMS lze rovněž integrovat funkce založené na aktuální dostupnosti či poloze uživatele, stejně jako push e-mail. Vedle těchto základních služeb IMS@vantage rovněž podporuje komunikaci v globální telefonní síti, přepínaných datových sítích, sítích ISP i na internetu. K IMS službám lze přistupovat z jakékoliv IP sítě.

GSM Association (GSMA) je globální oborovou asociací, sdružující více než 680 GSM operátorů v 213 zemích světa. Iniciativy Asociace navíc podporuje více než 150 výrobců a dodavatelů jakožto klíčoví partneři GSMA. Základním posláním GSMA je zajistit globální funkčnost a snadnou dostupnost mobilních telefonů a služeb, zvyšovat jejich hodnotu pro jednotlivé zákazníky a národní ekonomiky, a zároveň vytvářet nové obchodní příležitosti pro operátory a jejich dodavatele. Členové GSMA dohromady obsluhují více než 1,6 miliardy zákazníků – 78 % všech uživatelů mobilních telefonů na světě.

Siemens, divize Komunikace, je jedním z největších světových dodavatelů v oblasti telekomunikací, který svým zákazníkům poskytuje kompletní portfolio inovativních řešení pro hlasovou a datovou komunikaci, zahrnující jak zařízení pro koncové uživatele, tak komplexní síťové infrastruktury pro podniky a služby pro bezdrátové, pevné a podnikové sítě. Jedná se o největší divizi v rámci koncernu Siemens, která působí ve více než 160 zemích světa. V obchodním roce 2005 (skončil 30. září) měla tato divize se 54 500 zaměstnanci obrat přesahující 13 miliard EUR.

Další informace o divizi Komunikace najdete na http://www.si­emens.cz/com.