Hlavní navigace

Infolinka k digitalizaci posiluje provoz

[Tisková zpráva] Provoz bezplatné infolinky 800 90 60 30, která slouží k podpoře informovanosti o přechodu na digitální TV vysílání, bude ve dvou následujících týdnech posílen také o víkendy a svátky. Důvodem je blížící se termín ukončení analogového TV vysílání z vysílače Praha – Žižkov, ke kterému dojde 30. dubna. Infolinka je v provozu od 8 do 19 hodin. K 12. dubnu obsloužila 8601 volajících.

Sdílet

Bezplatná infolinka 800 90 60 30 tvoří spolu s webovými stránkami www.digitalne.tv páteř komplexní informační kampaně k přechodu na digitální TV vysílání. Průměrná doba hovoru se pohybuje okolo 3 minut a nejčastěji se volající informují, co je pro příjem digitálního TV vysílání třeba udělat. „Převažují naprosto konkrétní dotazy. Informovanost o přechodu na digitální televizní vysílání je velmi vysoká, lidé s operátory řeší konkrétně svoji situaci, např. jak zapojit koupený set-top-box atp.,“ dodal Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání.

Vzhledem k blížícímu se datu ukončení analogového TV vysílání z vysílače Praha – Žižkov bude nyní infolinka v provozu také 25. a 26. dubna a 1. až 3. května, tedy o víkendech a svátcích. Linka je v provozu vždy od 8 do 19 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).