Hlavní navigace

INFOR INOVUJE APLIKACE PRO ŘÍZENÍ OBCHODNÍ VÝKONNOSTI V OBLASTI PLÁNOVÁNÍ, ROZPOČTOVÁNÍ A FINANČNÍ KONSOLIDACE

[Tisková zpráva] ATLANTA – 27. listopadu, 2007 – Společnost Infor oznámila uvedení vylepšených obchodních aplikací Infor PM Financial Consolidation a Infor PM Planning and Budgeting, které jsou součástí Infor PM 10, integrovaného souboru řešení pro řízení výkonnosti (Performance Management).

Sdílet

Nové vlastnosti a funkce těchto aplikací pomáhají zlepšit rozhodovací procesy a redukovat čas věnovaný na běžné podnikové procesy, přičemž umožňují finančním manažerům efektivněji vykonávat ty aktivity, které ovlivňují ziskovost organizace.

Infor PM 10 je kompletní balík, který integruje aplikace a analytické nástroje nad jednotnou, zabezpečenou databází. Tento soubor řešení kombinuje obchodní aplikace pro finanční a a další oddělení s analytickými aplikacemi, které pomáhají firmám vyřešit jejich obchodně specifické výzvy. Jednotlivé komponenty řešení Infor PM 10 jsou dostupné samostatně, přičemž jsou snadno rozšiřitelné o další funkcionality pro případ budoucích obchodních potřeb.

Infor PM Financial Consolidation
Infor PM Financial Consolidation je obchodně procesní aplikace (BPA), která umožňuje firmám organizovat a řídit kompletní proces předkládání, schvalování, konsolidace a reportování finančních dat, a tím vytvořit jednotný pohled na finanční informace z různých oddělení společnosti a jejích globálních dceřiných subjektů. Řešení splňuje požadavky vyplývající ze standardů GAAP, IFRS a lokálních statutárních předpisů. Klíčové inovace řešení Infor PM Financial Consolidation zahrnují:

  • Vysoce automatizovaná konsolidace – software samostatně určuje efektivní způsob konsolidace, a to na základě stavu dat; to umožňuje rychlejší začlenění změn učiněných na poslední chvíli a okamžitou úsporu času potřebného na provedení konsolidace – na základě praktických interních měření až o 73 procent;
  • Komplexní zpracování holdingových účtů – integrované konsolidační metody pro komplexní a automatizované výpočty majetkových poměrů organizace ve vztahu ke spoluvlastněnému majetku;
  • Lepší transparentnost – nástroje pro monitorování konsolidačních procesů umožňují manažerům sledovat dopad těchto procesů na celkový byznys organizace.

„Naše aktivity se rozšiřují globálně, a proto je pro nás důležité mít možnost efektivní a rychlé konsolidace dat. Jakožto partneři firmy Infor se těšíme na značné výhody, které nám řešení Infor PM 10 přinese,“ uvedl John Williams, manažer finančních systémů ve Smiths Group, globální technologické společnosti a jednoho z prvních uživatelů nejnovějších řešení Infor PM Consolidation. „Infor PM nám pomáhá standardizovat podobu našich finančních funkcí a kontroluje naše finanční data, a to jak na úrovni divize, tak celé skupiny. Od nasazení Infor PM v naší firmě jsme zkrátili naše závěrkové cykly o dva dny.“

Infor PM Planning and Budgeting
Infor PM Planning and Budgeting je obchodně procesní aplikace, která pomáhá organizacím identifikovat trendy ovlivňující jejich obchodní výkonnost, vyzkoušet si různé obchodní scénáře, organizovat rozpočtové procesy a redukovat dobu rozpočtových cyklů. Tento software umožňuje firmám modelovat byznys prostřednictvím vytváření a testování „what if“ scénářů, na jejich základě porovnávat proměnné, jako je cena, množství, kapacita, ziskovost zákazníka a další, a v důsledku toho činit kvalifikovaná manažerská rozhodnutí. Výsledky plánovacího procesu mohou být následně využity pro rozpočtování, forecasting, reportování či analýzy, čímž pomáhají firmám vytvářet realističtější finanční a provozní plány. Uživatelé mohou přistupovat k datům prostřednictvím oblíbeného webového a excelového rozhraní. Nástroj Infor PM Planning and Budgeting má nyní lepší modelovací schopnosti a poskytuje flexibilnější přístup k datovým zdrojům. Tato vylepšení zahrnují:

  • Více plánovacích modelů – díky přístupu k relačním a OLAP datovým zdrojům mohou uživatelé do svých modelů zahrnout více dat a získat tak přesnější pohled na svou budoucí obchodní výkonnost;
  • Lepší správa modelů – software synchronizuje strukturu mezi dvěma stávajícími, podobnými modely s cílem úspory času a úsilí potřebného na změny mezi testovacími a produkčními prostředími;
  • Žádné odborné znalosti nejsou potřeba – uživatelé mohou vytvářet detailní modelovací scénáře i bez znalosti náročných dotazovacích jazyků.

„Řešení Infor PM Planning nám pomohlo lépe pochopit, jak změny v našem podnikání ovlivňují naše strategické cíle. Nyní můžeme modelovat svůj byznys a analyzovat tyto modely z různých perspektiv, jako je region, produkt, trh, distribuční kanál a čas,“ řekl Shaun Begley, manažer společnosti Vodacom, předního pan-afrického mobilního operátora. „Integrovaná funkcionalita nám umožnila urychlit pokročilé modelování, takže trávíme méně času analýzami pro podporu našich rozhodovacích procesů.“

Infor je uznáván jako přední dodavatel PM softwarových řešení, které umožňují firmám monitorovat, měřit a řídit byznys s vyšší efektivitou a přesností. Analytická společnost Ventana Research již počtvrté za sebou označila Infor jako celkově nejlepšího dodavatele Performance Management řešení.

O společnosti Infor
Infor je dodavatelem softwaru pro společnosti a organizace. S obchodní expertízou, která je součástí všech řešení Infor, umožňuje podnikům všech velikostí se efektivněji a pružněji adaptovat na rychlé změny na globálním trhu. S více než 70 000 zákazníky mění Infor tradiční pohled na poskytovatele podnikového softwaru v oblasti uspokojování zákaznických požadavků. Více informací lze nalézt na www.infor.com či na http://cz.infor­.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).