Hlavní navigace

Informační kampaň v roce 2010 počítá s 95 miliony

[Tisková zpráva] Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (NKS) dnes schválila návrh Rozpočtu zvláštního účtu České televize pro rok 2010, který po projednání v meziresortním řízení bude předložen vládě ČR ke schválení. Návrh rozpočtu vyčlenil pro příští rok na informační kampaň k přechodu na digitální TV vysílání a služby spojené s digitalizací televizního vysílání celkem 95 milionů Kč. Ještě v letošním roce se NKS zaměří na úspěšný přechod na digitální TV vysílání v Praze a Středočeském kraji, ke kterému dojde 31. října a na zahájení kampaně na Sušicku, kde bude zemské analogové TV vysílání ukončeno 28. února 2010.

Sdílet

Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (NKS) na dnešním 30. zasedání schválila návrh Rozpočtu zvláštního účtu České televize pro rok 2010 a Zprávu NKS k vypnutí zemského analogového televizního vysílání územní oblasti Praha (vysílač Praha Cukrák), určenou členům vlády. Podle návrhu Rozpočtu zvláštního účtu České televize pro digitalizaci na rok 2010, který musí schválit vláda, by na informační kampaň k přechodu na digitální TV vysílání a služby spojené s digitalizací televizního vysílání mělo být využito 95 milionů Kč. Z toho 59,75 milionů Kč na informační kampaň, 21 milionů na podporu specifických skupin obyvatelstva a zdravotních zařízení a ústavů sociální péče. Zbylých 14,25 milionů je určeno na úhradu DPH. „Pokles z příjmů reklamy jsme společně s Českou televizí předvídali. Že budeme v roce 2010 pracovat v informační kampani s menšími prostředky proto efektivitu kampaně nijak neohrozí, byli jsme na tuto situaci připraveni,“ komentoval návrh rozpočtu národní koordinátor Zdeněk Duspiva. V návaznosti na projednání rozpočtu budou vypsány příslušné veřejné soutěže na dodávky prvků kampaně pro jednotlivé územní oblasti.

Podle Zprávy NKS k vypnutí zemského analogového televizního vysílání územní oblasti Praha (vysílač Praha Cukrák) jsou Pražané a Středočeši na ukončení analogového vysílání z vysílače Praha – Cukrák a některých dalších vysílačů ke kterému dojde 31. října, připraveni dobře. „Podle průzkumu měsíc před ukončením analogového vysílání jen 8 % diváků s přechodem váhá, tedy jde o podobný trend jako tomu bylo v případě dříve řešených regionů“ , dodal Duspiva.

Ke konci roku se NKS zaměří také na další oblast, kterou čeká přechod na digitální TV vysílání, Sušicko. „Regionální fáze informační kampaně na Sušicku zesílí začátkem prosince,“ upřesnil Duspiva. Podle vyjádření Zdeňka Duspivy se NKS nyní znovu zaměří také i na potřebné legislativní úpravy. „Navážeme tak na návrhy úprav zákona o elektronických komunikacích, které vznikly v podstatě ihned po dokončení schvalování tzv. diginovely před dvěma lety a které po schválení vládou před rokem úspěšně projednávaly garanční výbory Sněmovny až do přerušení kvůli zkrácení mandátu PSP. Další kroky a společné návrhy nebyly z podobných důvodů úspěšné, ale nyní nastává doba, kdy považujeme za vhodné se k úpravám a případně dalším změnám vrátit a projednat je,“ uzavřel Duspiva.

O Národní koordinační skupině
Národní koordinační skupina (NKS) je centrálním koordinačním orgánem, jehož zřízení schválila vláda ČR z důvodu potřeby koordinovat celý proces přechodu na digitální vysílání s přesahem do mnoha resortů a oblastí. NKS realizuje informační kampaň, jejímiž hlavními pilíři jsou bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv. Více viz www.digitalne.tv a www.mvcr.cz/di­gitalni-televizni-vysilani.aspx

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).