Hlavní navigace

Informační web Digitálně.tv poradí, jak na digitální televizní vysílání

[Tisková zpráva] 4. prosince 2008 - Dnes byl spuštěn oficiální informační web o přechodu na digitální televizní vysílání. Na adrese Digitálně.tv najdou uživatelé veškeré relevantní informace o procesu digitalizace v České republice. Web, jehož provozovatelem je společnost Internet Info, je součástí státní informační kampaně.

Sdílet

Na webové adrese Digitálně.tv byl dnes spuštěn oficiální informační web o přechodu na digitální televizní vysílání v České republice. Ten je součástí státní informační kampaně a jeho cílem je pomoci těm divákům, kteří hledají praktické informace o všech možnostech příjmu digitální televize, zejména pak těm, kterých se dotkne postupné vypínání zemských analogových televizních vysílačů. Provozovatelem informačního webu je společnost Internet Info.

Na titulní straně webu najde čtenář odpovědi na otázky, proč se vlastně na digitální vysílání přechází, koho se digitalizace týká a co musí udělat pro to, aby mohl i po vypnutí analogových vysílačů dále přijímat televizní signál. Důležitou součástí je také interaktivní mapa České republiky. Díky jejímu barevnému rozlišení například čtenář snadno zjistí, zda se v jeho regionu blíží termín vypnutí analogového vysílání.

Nechybí ani přehledné fotografické návody zapojování set-top-boxů, a to pro všechny čtyři typy digitálního vysílání – zemské (http://www.di­gitalne.tv/po­zemni-vysilani/), satelitní (http://www.di­gitalne.tv/sa­telitni-vysilani/), kabelové (http://www.di­gitalne.tv/ka­belove-vysilani/) a přes protokol IPTV (http://www.di­gitalne.tv/vy­silani-pres-iptv/). Ke všem těmto typům vysílání jsou připraveny aktuální speciály se základními informacemi o jejich výhodách a nevýhodách, digitálních přijímačích a anténách, placených službách apod.

Web Digitálně.tv kromě odkazu na telefonní informační linku o digitalizaci s číslem 800 90 60 30 nabízí svým čtenářům také „digitální poradnu“ (http://www.di­gitalne.tv/po­radna/zeptejte-se/), přes niž se dotazy dostanou přímo k provozovatelům digitálních sítí nebo konkrétních televizních stanic. Obsah webu bude pravidelně aktualizován a doplňován o novinky, které bude proces digitalizace postupně přinášet.

Juraj Koiš, šéfredaktor Digitálně.tv
Šéfredaktorem informačního webu o přechodu na digitální televizní vysílání je novinář Juraj Koiš, který do listopadu letošního roku působil jako šéfredaktor odborného serveru RadioTV.cz. V minulosti zakládal a vedl obdobně laděný web RadioTV.sk na Slovensku a dlouhodobě se zabývá problematikou rozhlasového a televizního vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).