Hlavní navigace

Informačních center k digitalizaci pro handicapované přibude

[Tisková zpráva] V rámci informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání přibudou ve středních a západních Čechách speciální informační centra pro handicapované občany. Celkem vznikne od poloviny srpna 22 nových informačních středisek, kde si zdravotně postižení spoluobčané mohou vyzkoušet práci se set-top-boxem a přijít si pro radu ohledně přechodu na digitální televizní vysílání.

Sdílet

Dosud bylo na území České republiky pouze jedno takové středisko na Praze 5. „Koncept informačních středisek pro handicapované občany se nám osvědčil,“ uvedl Zdeněk Duspiva, národní koordinátor pro digitalizaci. Informační centra proto nyní přibudou i v Plzni, Chebu, Tachově, Sokolově, Karlových Varech, Lounech, Rakovníku či Chomutově. V územní oblasti Praha pak v Mělníku, Kladně, Mladé Boleslavi, Kutné Hoře, Praze, Berouně, Příbrami, Benešově, Kolíně a Nymburku. „Adresy a kontakty na jednotlivá centra budou zveřejněny na webu www.ozp-digitalne.cz,“ informoval Jiří Mánek, projektový manažer občanského sdružení Trianon Čechy, které centra pro Národní koordinační skupinu pro digitální vysílání v ČR pomáhá zajišťovat.

Specifické aktivity cílené na zdravotně postižené občany jsou součástí komplexní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání již od počátku roku. Patří mezi ně především speciální semináře, informační střediska, proškolování samotných osob se zdravotním postižením na školitele pro tuto cílovou skupinu nebo speciální webové stránky www.ozp-digitalne.cz.

Informační kampaň probíhá již od loňského roku, nyní se zaměřuje především na územní oblasti Plzeň a Praha, kde dojde k ukončení analogového televizního vysílání letos na podzim.