Hlavní navigace

Iniciativa Ne základnám si stěžuje u Rady ČT na manipulativní zpravodajství

[Tisková zpráva] Iniciativa Ne základnám dnes zaslala stížnost Radě České televize, ve které upozorňuje na manipulativní reportáž Tomáše Vlacha a Lucie Komňacké odvysílanou včera v úvodu hlavní zpravodajské relace ČT 1 Události. Reportáž je uveřejněna na internetových stránkách ČT pod názvem "BIS: Antiradaristy platí Rusko".

Sdílet

Iniciativa Ne základnám toto nařčení zásadně odmítá, neboť její hospodaření je zcela transparentní a každý si ho může prohlédnout na bankovním transparentním účtu, který je od jeho zřízení volně přístupný na webových stránkách iniciativy. Nařčení z toho, že iniciativu platí Rusko je podle mluvčího iniciativy Jana Tamáše zcela nesmyslné.

Reportáž byla zcela vykonstruovaná a jak nám řekla samotná autorka rozhovoru Lucie Komňacká, byla dělána na ‚příkaz shora‘. Způsob, jakým byl rozhovor s námi veden zcela jasně ukazoval záměr zdiskreditovat iniciativu v očích veřejnosti.

Iniciativa se tak připojuje k dřívější stížnosti na politické tlaky uvnitř ČT, kterou podali před dvěma týdny samotní reportéři ČT Michael Fiala a David Havlík. Ti si stěžovali na šéfredaktora zpravodajství Michala Petrova. „Podle nás jde o stejné tlaky, na které si stěžovali redaktoři ČT a proto po Radě ČT požadujeme především zabránění podobných tlaků v budoucnu personálními změnami ve vedení redakce zpravodajství,“ dodal mluvčí iniciativy Jan Tamáš.

Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době se jí účastní téměř šedesát organizací a řada významných osobností. Cílem iniciativy je nenásilnou formou bojovat proti umístění základny systému Národní raketové obrany Spojených států na území ČR. Iniciativa průběžně publikuje informace týkající se tohoto tématu na webových stránkách www.NeZakladnam.cz.

Tiskoví mluvčí Iniciativy Ne základnám:


Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@huma­nisti.cz

Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yaho­o.co.uk

Ivona Novomestská, tel. 777 232 883 email: Ivona.N@email.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).