Hlavní navigace

Inkubátor Cisco pomůže již potřetí hledat studentům práci

[Tisková zpráva] Dvouletý stipendijní program pomáhá překlenovat bariéry mezi vzděláním a praxí

Sdílet

Praha, 22. prosince 2009 – Společnost Cisco spolu se svými partnery odstartovala již třetí cyklus stipendijního programu CCIE Inkubátor. Jedná se o dvouletý program určený především pro studenty českých síťových akademií Cisco, který doplňuje jejich vzdělání o praktické zkušenosti. Ty účastníci programu získávají přímo praxí ve společnosti Cisco a partnerských firmách. Letos do inkubátoru vstoupilo 12 nových účastníků, kteří doplnili 15 účastníků z loňského roku a jejich současný počet se tak rozšířil na 27. Většině studentů je po úspěšném dokončení inkubátoru nabídnuta trvalá pracovní pozice.

"Šance na získání práce je vysoká, protože firmy si již vybírají studenty se záměrem do nich investovat a po ukončení stipendijního programu jim nabídnout trvalé místo. Například po ukončení prvního dvouletého cyklu inkubátoru na jaře letošního roku získalo stálou práci 17 z 19 studentů. To je zejména v době, kdy mají absolventi škol k pracovním místům obecně horší přístup, pozitivní zprávou jak pro pracovní trh, tak i motivací pro nás v organizaci obdobných aktivit pokračovat,“ uvedl Karol Kniewald, koordinátor programu Cisco Networking Academy v České republice, který CCIE Inkubátor pro studenty síťových akademií organizuje.

Do inkubátoru společnosti Cisco se mohou přihlásit vysokoškolští studenti českého programu Cisco Networking Academy a v době zahájení inkubátoru mít dokončen základní kurz síťových znalostí CCNA (Cisco Certified Network Associate). Vstoupí však do něj jen ti zájemci, kteří vedle splnění základních podmínek rovněž projdou přijímacím výběrovým řízením.

Následný dvouletý stipendijní program CCIE Inkubátor se skládá ze tří částí. První představuje teoretická a laboratorní příprava v kurzech CCNP (Cisco Certified Network Professional), která probíhá na vybrané vysoké škole – Cisco akademii. Tím se kurz stává vstupní branou k nejvyšší úrovni certifikace CCIE (Cisco Certified Internetwork Expert), odkud plyne i oficiální název CCIE Inkubátor. Druhou částí jsou semináře pořádané na měsíční bázi přímo v prostorách firmy Cisco, kde se stipendistům představují různé moderní síťové technologie formou prezentací a praktických ukázek s možností vyzkoušení. Poslední část pak tvoří práce na vybraných projektech přímo ve společnosti Cisco a partnerských firmách obvykle formou částečného pracovního úvazku.

„Po vstupu do inkubátoru mi byl z firmy přidělen mentor s nejvyšší specializací CCIE, který mě učil, jak dělat věci lépe a efektivněji. Mohl jsem se ho také ptát na cokoliv z oblasti síťových technologií. Na některých projektech mě později nechával pracovat samostatně,“ řekl student Luděk Veselý, který díky účasti v prvním ročníku inkubátoru nalezl práci u partnerské firmy Anect. Vedle pořadatelské společnosti Cisco se inkubátoru v současné době účastní jako partnerské firmy Anect, Dimension Data, Fubar, ICZ, Infinty, Kapsch, Simac, Soitron.

Školící program Cisco Networking Academy, který CCIE Inkubátor pořádá, pomáhá v České republice jubilejním desátým rokem zvyšovat úroveň odborné vzdělanosti v oblasti síťových technologií. V současné době funguje v České republice 66 akademií, z toho 95 procent jich je na středních a vysokých školách. Každý rok studuje v rámci programu Cisco Networking Academy přes 6500 studentů.

"CCIE Inkubátor je jakýmsi vrcholem programu Cisco Networking Academy v České republice, a to jak obsahem jeho vzdělávací části zaměřené na výchovu nových profesionálů v oblasti síťových technologií, tak zejména širokým rozsahem praktické části a úzkým propojením s praxí,“ vysvětlil Karol Kniewald.

O programu Cisco Networking Academy
Cisco Networking Academy program vznikl v roce 1997 jako partnerství mezi společností Cisco a vzdělávacími, obchodními, státními a komunitními organizacemi po celém světě s cílem vychovávat IT profesionály. Školící program používá e-learningový model jako kombinaci webových a instruktorských školení spolu s praxí v laboratorním prostředí. Jeho cílem je naučit studenty jak navrhnout, vytvořit a udržovat počítačové sítě.

V České republice již devátý rok napomáhá program NetAcad ke zvyšování odborné úrovně v oblasti síťových technologií a momentálně zde funguje v 66 akademiích z toho 95% jich je na středních a vysokých školách. Aktuálně v programu studuje přes 6500 studentů a k dnešnímu dni program připravil celkově 2041 síťových odborníků na úrovni certifikace CCNA. Za dobu existence programu bylo v ČR celkově proškoleno více než 200 lektorů.

Cisco poskytuje vzdělávací materiály, metodologii a své technologie a společně s dalšími partnery, jako jsou Intercom Systems, Panduit, Fluke Network a občanské sdružení CELN, se snaží vytvořit optimální prostředí také pro praktické studium v laboratořích, které je nedílnou součástí programu.

Více informací na www.netacad.cz

O Cisco Systems
Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují spolu a spolupracují. Informace o společnosti Cisco lze nalézt na http://www.cis­co.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsro­om.cisco.com.