Hlavní navigace

Institut informatiky rozšířil řadu lokálních akademií v programu Cisco Networking Academy

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 22. října 2007 byla slavnostně otevřena lokální Cisco networking akademie na Institutu informatiky - Vyšší odborné škole, s.r.o. v Nových Butovicích. Institut informatiky tak rozšíří rodinu 62 akademií, ve kterých v současné době studuje více než 4200 studentů a které napomáhají již 8 let ke zvyšování odborné úrovně studentů v oblasti síťových technologií na středních a vysokých školách na území České republiky.

Sdílet

Institut informatiky – VOŠ, s. r. o., založený společností Syntea software group, a. s., si klade za cíl především dlouhodobě přispívat ke kultivaci prostředí v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT) a zároveň zvyšovat profesní kvalifikaci absolventů i zkušených pracovníků v této sféře. Záměrem zřizovatele je vybudovat na území hlavního města Prahy areál Vzdělávací a inovační centrum a vědecko-technologický inkubátor, včetně dalšího nezbytného doprovodného programu. K tomuto účelu vybuduje zřizovatel nové prostory, přičemž zahájení výstavby předpokládá do dvou let.

Institut informatiky začal v mezidobí působit v prostorách Střední školy technické HMP v Nových Butovicích. Jednu se základních priorit vidí ve spolupráci s vedoucími společnostmi ICT trhu.

Institut informatiky zahájil činnost Lokální akademie Cisco, spočívající v systému prohloubení výuky v rámci certifikovaného programu vedoucí ICT společnosti v oblasti síťových technologií. Statut Local Cisco Networking Academy získává ta vzdělávací instituce, která zabezpečí vhodné výukové prostředí, proškolí lektory a integruje kurzy programu Cisco Networking Academy pro vzdělávání studentů do svého vlastního školního studijního programu. Institut informatiky je první soukromou vyšší odbornou školou, která tento statut získala a od letního semestru 2007 již zahájila výuku.

V loňském roce se Institut informatiky také účastnil s projektem „IIVOS Mobile learning initiative“ soutěže o získání grantu společnosti HP a tento grant získal. Grantem získané produkty významně ovlivnily formu výuky, a to nejen odborných předmětů. Lektoři Institutu informatiky se účastní i souvisejících mezinárodních konferencí.