Hlavní navigace

Integrovaná antivirová ochrana mobilních telefonů pro jejich majitele i operátory

[Tisková zpráva]

Sdílet

Trend Micro Mobile Security poskytuje integrovanou antivirovou ochranu mobilních telefonů pro jejich majitele i pro operátory

Nové řešení chrání před viry, škodlivým kódem a spamem posílaným v esemeskách

Hannover, Německo – 16. března 2005 — Společnost TREND MICRO, Inc. (symbol na japonské burze TSE: 4704; symbol na americké burze NASDAQ: TMIC), vedoucí firma v oblasti vývoje aplikací a služeb pro antivirovou ochranu sítí a internetového obsahu, uvedla na trh antivirové řešení Trend Micro™ Mobile Security (TMMS) 2.0, které ochraňuje bezdrátová datová mobilní zařízení, jako jsou například chytré mobily (Smartphones), před viry a spamem šířícími se přes bezdrátová rozhraní nebo zasílanými prostřednictvím zpráv SMS.

Škála zařízení podporovaných TMMS 2.0 se rozšířila o mobily vybavené operačním systémem Symbian OS v7.0 s platformou Series 60 (například Nokia 6600 či 7610). Vzorky škodlivého kódu mohou být do mobilů posílány přes síť podobně jako softwarové upgrady, čímž se výrazně zkrátí doba potřebná k aktualizaci antivirového řešení a sníží se ohrožení plynoucí z virových a spamových útoků.

Správa a podpora se realizuje prostřednictvím řídicí konzole (TMMS Mobile Management Console), což umožní mobilním operátorům a podnikům na dálku vytvářet, aktualizovat a řídit antivirovou ochranu uživatelských mobilů.

Rizika hrozící bezdrátovým datovým přístrojům si kromě analytiků uvědomují i výrobci a dodavatelé mobilních systémů. Největší brazilský mobilná operátor Claro™ začal nedávno svým zákazníkům nabízet Trend Micro Mobile Security jako službu s přidanou hodnotou.

Marco Quatorze, marketingový ředitel Claro, uvedl, že „s rostoucím počtem chytrých mobilů roste i náš úkol zajistit bezpečnost jejich uživatelů. Proto hodláme co nejvíce zabezpečit prostředí, v němž poskytujeme služby více než jedenácti milionům svých zákazníků. Technologie od Trend Micro budou pro naše zákazníky jednoznačným přínosem a zvýší jejich bezpečnost tváří v tvář rizikům plynoucím z malwarových hrozeb. Těšíme se na druhou verzi Trend Micro Mobile Security, která dále zlepší funkcionalitu první verze a poskytne firmě Claro příležitost zvýšit průměrnou tržbu na zákazníka.“

Odborníci předpokládají, že počet útoků na mobilní telefony bude stoupat. Během roku 2005 už bylo identifikováno několik typů malwaru pro mobily včetně červů skupiny VLASCO využívajících ke svému šíření technologii Bluetooth a skupiny COMWAR, které se kromě Bluetoothu šíří i zprávami MMS.

Trend Micro Mobile Security ve verzi 1.0 byl uveden na trh v prosinci 2004 a lze si jej stáhnout zdarma na adrese http://www.tren­dmicro-europe.com/mo­bilesecurity. Verze 1.0 bude fungovat do 30. června 2005.

„Mobilní telefony a bezdrátové příruční počítače výrazně zvyšují produktivitu práce. Tato zařízení jsou však malými počítači, u nichž je riziko napadení viry podobné jako u jiných počítačů. Když se do podnikové sítě zapojí chytré mobily, musí organizace zabezpečit proti virům i tato zařízení,“ uvedl Raimund Genes, prezident evropské části společnosti Trend Micro a dodal, že TMMS chrání přístroje dodávané všemi hlavními výrobci mobilů.

Kompatibilita
Trend Micro Mobile Security 2.0 podporuje následující operační systémy a přístroje:

  • Microsoft Windows Mobile 2003/2003SE for Smartphone (příklad: Motorola MPx200, MPx220),
  • Microsoft Windows Mobile 2003/2003SE for PocketPC,
  • Microsoft Windows Mobile 2003/2003SE for PocketPC Phone Edition,
  • Symbian OS v7.0 s platformou Series 60 (příklad: Nokia 6600, 7610),
  • Symbian OS v7.0 s uživatelským rozhraním UIQ 2.0/2.1 (příklad: Sony Ericsson P800, P900, P910).

Dostupnost
TMMS 2.0 bude k dispozici na testování ve druhém čtvrtletí 2005 a ve velkém se začne dodávat ve třetím čtvrtletí. Ceny pro konkrétní nasazení jsou k dispozici u lokální pobočky Trend Micro.


O společnosti TREND MICRO
Společnost TREND MICRO je přední světovou firmou v oblasti síťových antivirových řešení, softwaru a služeb pro zabezpečení internetového obsahu. Firma sídlí v Tokiu, své evropské ústředí má v Marlow v Anglii a obchodní zastoupení po celém světě. Produkty TREND MICRO jsou nabízeny prostřednictvím distribuční sítě dealerů poskytujících služby s přidanou hodnotou a sítě poskytovatelů řízených služeb. Další informace ohledně společnosti TREND MICRO a zkušební verze produktů lze nalézt na adrese: http://www.tren­dmicro-europe.com

Trend Micro, logo t-ball, Control Manager, GateLock a OfficeScan jsou obchodní známky a registrované obchodní známky společnosti Trend Micro Incorporated.  NetScreen a NetScreen logo jsou ve Spojených Státech a dalších zemích obchodní známky společnosti NetScreen Technologies, Inc. Všechna ostatní jména společností a produktů mohou být obchodními známkami a registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků.

Pro další informace laskavě kontaktujte:
Tamara Smolová
Agentura CREO, spol.s.r.o.
tel.: + 420 602 217 194
e-mail: tamara.smolova@cre­o.cz