Hlavní navigace

Intel dokončil akvizici McAfee

[Tisková zpráva] Praha, 1. března, 2010 – Společnosti Intel a McAfee oznamují dokončení akvizice. McAfee bude nadále vyvíjet a prodávat bezpečnostní produkty a služby pod vlastní značkou. Transakce v hodnotě 7,68 miliard dolarů zaplacených v hotovosti byla oznámena v srpnu loňského roku. McAfee bude jako dceřiná společnost v rámci Intelu spadat do divize Software and Service Group. Dave DeWalt, generální ředitel a prezident společnosti McAfee, bude podřízený Renée Jamesovi, generálnímu řediteli této skupiny a viceprezidentovi společnosti Intel.

Sdílet

Společnosti Intel a McAfee jsou přesvědčeny, že současný přístup k bezpečnosti dostatečně nezohledňuje fakt, že na trh přicházejí  miliardy zařízení schopným internetové komunikace, včetně počítačů, mobilních a bezdrátových zařízení, televizorů, automobilů, lékařských systémů a bankomatů. Záplava kybernetických hrozeb vyžaduje nový přístup, integrující software, hardware a služby.

 „V minulosti patřila k hlavním požadavkům na počítače a další zařízení energetická úspornost a schopnost připojit se k Internetu,“ uvádí R. James. „Společnost Intel nyní jako třetí pilíř přidává další požadavek uživatelů – zabezpečení. Akvizicí společnosti McAfee Intel nejenom rozšířil své portfolio o špičkové bezpečnostní produkty a technologie, ale získali jsme rovněž množství velmi talentovaných lidí. S jejich pomocí zajistíme svým zákazníkům větší spolehlivost a bezpečnost mobilního Internetu.“

O společnosti Intel

Intel je světovým lídrem v oblasti inovace počítačových technologií. Společnost navrhuje a vyrábí klíčové technologie, které slouží jako základ pro počítačová zařízení na celém světě. Další informace o společnosti Intel získáte na stránkách www.intel.com/pres­sroom a blogs.intel.com. 

O společnosti McAfee

Společnost McAfee, která je stoprocentní dceřinou společností Intel Corporation (NASDAQ:INTC), je největší specializovanou společností na technologickou bezpečnost. McAfee dodává proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy, sítě a mobilní zařízení po celém světě, poskytuje uživatelům možnost se bezpečně připojovat na Internet, bezpečně prohlížet web či zde nakupovat. Společnost McAfee za podpory své bezkonkurenční sítě informací o hrozbách Global Threat Intelligence vytváří inovační produkty, které umožňují domácím uživatelům, firmám, veřejnému sektoru a poskytovatelům služeb zajistit soulad s regulačními požadavky, chránit data, předcházet výpadkům, identifikovat zranitelnosti a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. Společnost McAfee zajišťuje bezpečnost vašeho digitálního světa. http://www.mca­fee.com .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).