Hlavní navigace

Intel investuje 12 milionů dolarů do nového evropského výzkumného centra

[Tisková zpráva] Feldkirchen, Německo, 12. května 2009 – Společnost Intel se rozhodla investovat 12 milionů dolarů do nového evropského výzkumného centra. Centrum Intel Visual Computing Institute (IVCI) při Sárské univerzitě v německém Saarbrückenu se zaměří hlavně na pokročilé grafické a vizualizační počítačové technologie. Klíčovou úlohou nejnovějšího člena rodiny Intel Labs Europe je podílet se na výzkumném programu Intel Tera-scale, který zkoumá způsoby využití více výpočetních jader k dosažení vyššího výkonu a realističtějšího grafického zobrazení. Dalším cílem je zejména zkvalitnění zábavy, práce nebo brouzdání po internetu. Centrum zahajuje svůj provoz právě dnes.

Sdílet

„S vědci ze Sárské univerzity spolupracujeme v oblasti vizualizace již několik let,“ řekl Justin Rattner, technický ředitel (CTO) společnosti Intel. „Protože význam vizualizačních technologií neustále roste, rozhodli jsme se ještě rozšířit naši spolupráci a vytvořit nové výzkumné centrum. Jsme si jistí, že se stane mezinárodně uznávaným centrem a zároveň motorem evropského prvenství v oblasti vizualizace.“

Výzkumné centrum IVCI nabídne díky novým softwarovým řešením a vizualizačním algoritmům úplně jiný způsob práce s vizualizací. Komunikace lidí s počítači i dalšími přístroji v reálném čase bude mnohem živější a přirozenější. Vizualizace jsou nejčastěji využívány u počítačových her, ve zdravotnictví a v interaktivních 3D datových modelech ve vědeckém výzkumu nebo finančních službách.

Do konce letošního roku zaměstná institut více než deset vědců, mimo jiné z Intelu, Sárské univerzity, Institutu Maxe Plancka pro informatiku, Institutu Maxe Plancka pro softwarové systémy či Německého výzkumného centra pro umělou inteligenci. Zajistí zpětnou vazbu i dalším laboratořím společnosti Intel, například ve španělské Barceloně či německém Braunschweigu, a ovlivní i vývoj hardwarových vizualizačních řešení. Počet vědců by se měl zpětinásobit v průběhu dalších pěti let.

„Sársko technologickou spolupráci mezi akademickými výzkumnými ústavy a průmyslovým odvětvím intenzivně podporuje,“ prohlásil Peter Müller, premiér německého spolkového státu Sársko, a dodal: „Jsme velmi hrdí na špičkový výzkum probíhající na Sárské univerzitě, ve výzkumných ústavech Společnosti Maxe Plancka a v Německém výzkumném centru pro umělou inteligenci. Velice si vážíme i toho, že se nám podařilo přesvědčit společnost Intel k investicím právě v Sársku.“

Vědecké a výzkumné aktivity laboratoří společnosti Intel v Evropě jsou zaměřeny zejména na vývoj vlastních produktů. Velká pozornost je však věnována i spolupráci s evropskými univerzitami, účasti v rámcových programech EU a kooperaci s partnery na vývoji nových odvětvových standardů.

O Intel Labs Europe
Intel Labs Europe (ILE) představuje evropskou síť laboratoří společnosti Intel. Skládá se z 18 laboratoří, které dohromady zaměstnávají více než 800 vědců.

O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pres­sroom a http://blogs.in­tel.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).