Hlavní navigace

Intel: Mladí čeští designéři rozhodnou, jaké budeme mít v kapse mobilní počítače

[Tisková zpráva] Takzvaná MID zařízení znamenají revoluci ve světě počítačové mobility. Malá krabička, která se vejde třeba do kapsy džínsů, nabízí vše, co má běžný počítač: všechny potřebné aplikace včetně mobilního internetu. Zatím však není rozhodnuto, jak budou MID vypadat. Čeští studenti průmyslového designu připravili možné návrhy.

Sdílet

Praha, 3. listopadu 2008 – Dnes odstartovala soutěž o nejlepší design MID zařízení (Mobile Internet Device), vyhlášená společností Intel ve spolupráci s firmou Asus a portálem idnes.cz. O cenu za nejlepší design chytrého minipočítače budoucnosti bude bojovat osmnáct studentských návrhů. Soutěže se účastní studenti průmyslového designu ze středních, vyšších odborných a několika vysokých škol.

MID zařízení vytvářejí samostatnou kategorii počítačů na pomezí mezi notebookem a PDA zařízením. Jejich různorodé variace se začnou dostávat na český trh začátkem příštího roku. Představují přelom v používání internetu mimo domov i kancelář. Jsou malá, lehká a rychlá a díky procesoru Intel™Atom™ i zcela kompatibilní s běžnými počítači. Ještě však není známo, jak budou přesně vypadat. Možnosti využití MID jsou široké, a proto podobně jako mobily mohou být navrženy pro dámskou kabelku či teenagerský batoh nebo mohou reprezentovat úspěšného manažera.

Hlasovat o nejlepší z osmnácti přihlášených návrhů lze od 3. do 16. listopadu 2008 na serveru Technet.cz. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhne ve studiu Liběny Rochové na pražském Malostranském nábřeží 24. listopadu 2008. „Hlavním cílem soutěže MID Design 2008 je vzbudit zájem široké veřejnosti o zcela novou generaci mobilních zařízení a zároveň nabídnout výrobcům MID zařízení názor těch, kteří se chystají v budoucnu udávat trend českému designu. Návrhy studentů jasně ukazují, že mobilní zařízení rozhodně nebudou mít pouze tvar šedé nebo černé hranaté krabičky, často jde o designové skvosty,“ řekl Pavel Svoboda, PR manažer pro střední a východní Evropu společnosti Intel.

Soutěž o nejlepší MID design bude mít dva vítěze. Jednoho zvolí laická veřejnost a druhého odborná porota. V té zasednou výrobci MID, designéři, marketéři a další odborníci. Vítězové si odnesou netbook Eee PC 1000H s procesorem Intel Atom a moderní procesor Intel Core™ 2 Duo se základní deskou od společnosti Intel. Stejnou cenu jako vítěz získá i jeden z hlasujících diváků.

Návrhy MID zařízení přihlášené do soutěže si můžete prohlédnout na http://techne­t.idnes.cz/an­kety.asp?id=A200810­24_vse784 nebo na http://www.me­diakom.cz/intel/MID_De­sign_2008/ Ceny do soutěže jsou vystaveny na http://techne­t.idnes.cz/vy­berte-viteze-studentske-souteze-o-nejlepsi-design-mobilniho-zarizeni-14w-/tec_reportaze­.asp?c=A081024_­140405_tec_re­portaze_vse.

Hlasovat o nejlepší studentský návrh lze na http://techne­t.idnes.cz/an­kety.asp?id=A200810­24_vse784.

Ukázky MID zařízení vyráběných v současnosti si můžete prohlédnout na http://www.in­tel.com/produc­ts/mid/devices­.htm, další informace poskytuje například Wikipedia (http://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Mobile_Inter­net_Device)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).