Hlavní navigace

Intel otevírá Software Apps Store a nabízí nové čipy Intel Atom

[Tisková zpráva] Intel® AppUpSM středisko pro netbooky je nyní všeobecně dostupné s novými aplikacemi Adobe AIR, Microsoft Silverlight a podporou od společností Asus, Best Buy, Croma a Dixons. Nová řada Intel® Atom™ E600 nabízí vývojářům nebývalou flexibilitu v tržních segmentech automobilové zábavy, internetových telefonů a zařízení pro inteligentní sítě. Intel rovněž nastínil chystaný procesor Intel Atom CE 2400, CE SoC nové generace, který umožňuje 3-D-TV video, mobilní synchronizaci a možnosti úspory elektrické energie pro inteligentní TV.

Sdílet

SAN FRANCISCO, KALIFORNIE, 14. září 2010 – Během prezentací na konferenci Intel Developer Forum představili vedoucí pracovníci společnosti Intel několik softwarových i hardwarových iniciativ spojených se zvyšováním plánů na výrobu SoC (System-on-a-Chip) produktů postavených na rodině procesorů Intel Atom.

Vzhledem k tomu, že v blízké budoucnosti se k internetu připojí miliardy nových zařízení, Renee Jamesová, viceprezidentka a generální manažerka divize Intel Software and Services Group, a Doug Davis, viceprezident a generální manažer Embedded and Communications Group, hovořili o expanzi těchto procesorů do oblastí s vysokým tempem růstu, jako jsou netbooky, tablety, CE, integrované aplikace a inteligentní telefony.

Jamesová: Nejvyšší uživatelský komfort skýtají aplikace postavené na architektuře Intel
Renee Jamesová během své prezentace v sanfranciském Moscone Center nastínila, jak úzce integrovaný a optimalizovaný software nabídne novou úroveň výkonu, a to spolu se zcela novými funkcemi. Rovněž poukázala na nutnost vytvářet inovativní uživatelské zážitky napříč kontinuem výpočetní techniky. To znamená od osobních počítačů přes inteligentní telefony po tablety a automobily plus řadu dalších spotřebitelských zařízení připojených k internetu.

Viceprezidentka Jamesová zdůraznila, že je třeba, aby uživatelé mohli mezi jednotlivými operačními systémy bez problémů přecházet, a představila nové středisko Intel AppUp. Toto centrum nabízí jak bezplatné, tak placené aplikace pro zábavu, sociální sítě, hry i pro vytváření obsahu. Všechny tyto aplikace jsou optimalizované pro mobilitu a velikost displeje netbooku. Intel AppUp chce uživatele inspirovat k tomu, aby zkoušeli nové aplikace, proto nabízí taková řešení, díky nimž si uživatel může aplikaci před koupí nejprve vyzkoušet zdarma. Zákazníci poté často sáhnou po aplikacích, které by je jinak třeba nenapadlo koupit. Spuštění tohoto centra bylo doprovázeno nabídkou aplikací Adobe AIR a dále aplikacemi od společností Accuweather*, Barnes & Noble*, Funkitron*, Gibson Guitars*, iWin*, Kaplan*, KONAMI* a Lifetime*.

Ve své prezentaci Renee Jamesová upozornila na Intel AppUp Developer Program. Ten byl navržen tak, aby podporoval inovativní aplikace pro koncové uživatele a poskytoval nové tržní příležitosti pro nezávislé vývojové a softwarové firmy, které mohou profitovat z programů, jako je Intel Million Dollar Development. Rick Vanner ze společnosti The Game Creators získal cenu za nejinovativnější aplikaci v soutěži Intel Atom Developer Challenge. Ocenění získal za svou hru Goals. Generální manažerka divize Intel Software and Services Group rovněž představila ISV identifier On Intel AppUp. Díky němu mohou vývojáři inzerovat své aplikace v centru Intel AppUp.

Renee Jamesová uznala, že jednolitá uživatelská zkušenost je pouze jednou částí rovnice. Otevřené operační systémy, jako je MeeGo* vyvíjený společnostmi Intel a Nokia a hostovaný Linux Foundation, umožňují vývojářům vytvářet, vynalézat a inovovat. Jamesová poukázala na to, jak pro systém začali vyrábět lídři trhu. Zmínila rozvoj ekosystému MeeGo a zdůraznila rozmanitost zařízení postavených na této platformě, stejně jako to, jak software vyvíjený třetími stranami a MeeGo Web runtime (bude spuštěn v říjnu) umožní snadné psaní aplikací pro tato zařízení. Zástupce průkopníka internetové televize, společnosti Amino*, vystoupil společně s Renee Jamesovou a ukázal, jak společnost využívá flexibilitu a otevřenost MeeGo k vytváření inteligentní TV.

Doug Davis ve své prezentaci představil tzv. Tunnel Creek, novou řadu procesorů Intel Atom E600 SoC, navrženou speciálně pro integrované aplikace, jako jsou infotainmentové aplikace pro automobily, zařízení pro inteligentní síť a IP telefony. SoC integruje v čipu další funkce a obsahuje otevřený interkonekt, který dodává zařízení větší flexibilitu. Díky tomu je vývoj a úprava nových produktů snazší a společnosti jako OKI Semiconductor*, Realtek Semiconductor* a STMicroectronics* mohou nabídnout čipové sady s interkonektem. Další produkty od firem jako Dialog Semiconductor* a ROHM Co* nabídnou regulaci napětí a synchronizaci hodin.

Davis rovněž představil procesor Intel Atom CE4200, dříve kódově označovaný Groveland. Jeho cílem je zajistit snadnou integraci TV a internetu.

SoC obsahuje podporu 3D a možnost šifrování H.264, kterou lze využít pro synchronizaci mezi spotřební elektronikou a přenosnými zařízeními. Stejně tak podporují vstupní stream, takže je možné s jejich pomocí projektovat efektivní aplikace pro brány.

Další neméně důležité informace následují v angličtině

In an effort to reach netbook owners worldwide, James announced agreements with Best Buy*, UK-based Dixons* and India-based Croma* to outfit each retailer with the Intel AppUp center – pre-installed on netbooks the stores sell, as well as available for current netbook owners to download online. Similarly, James announced plans from ASUS* to ship its version of the Intel AppUp center on netbooks, the “asus app store,” starting in October.

Davis: Smart, Connected, Transformed Experiences
Discussing the important role the Intel Atom brand plays in delivering intelligent computing to connected devices everywhere, Davis outlined the complete Intel Atom processor line and how the company is delivering solutions based on Intel® architecture beyond the PC. Davis also emphasized how Intel Atom processor-based solutions can provide the ideal platform for Internet connectivity, intelligence, and ease of design with customer port of choice.

Davis went on to unveil details of an upcoming new configurable Atom processor, codenamed “Stellarton.” The processor consists of the Atom E600 processor paired with an Altera* FPGA on a multi-chip package; which provides additional flexibility for customers who want to incorporate proprietary I/O or acceleration and enabling developers to differentiate their designs by reacting quickly to changing requirements

To help address regulatory requirements, the SoC features smart power management capabilities that automatically help to turn off parts of the chip when not in use. A software development kit and familiar tools for integrating applications is also available which OEMs can re-use across products, cutting development time. Davis announced ADB*, Samsung*, Sagemcom* and Technicolor* plan to build set-top boxes based on the new SoC.

Microsoft*, Dell* and Visteon* joined Davis on stage during his keynote. Microsoft announced they have ported Windows* Embedded Standard 7 and Windows Media Center on Intel architecture and demonstrated prototype devices from Acer* and ASUS. Dell previewed their upcoming Intel Atom processor-based Dell convertible mobile device, expected to be available later this year. Visteon demonstrated the use of the E600 series processor in a next-generation automotive infotainment platform. Davis also highlighted mobility products based on the upcoming Intel SoC, codenamed “Oak Trail.” Touting Intel’s port of choice message, mobile device demonstrations included an ExoPC* running Microsoft Windows Embedded Standard 7, a WeTab* running MeeGo* and a Cisco Cius* running Android*.

Více informací o představených zařízeních i celou přednášku si můžete prohlédnout na adrese www.intel.com/new­sroom/idf.

O společnosti Intel
Intel je světovým lídrem v oblasti inovace počítačových technologií. Společnost navrhuje a vyrábí klíčové technologie, které slouží jako základ pro počítačová zařízení na celém světě. Další informace o společnosti Intel získáte na stránkách www.intel.com/pres­sroom a blogs.intel.com.