Hlavní navigace

Intel představil třetí generaci SSD disků: Intel Solid-State Drive 320 Series

[Tisková zpráva] Třetí generace disků Intel® SSD 320 Series využívá 25nm paměti NAND flash. Nabízí jak standardní kapacity 40, 80, 120 a 160 GB, tak i vyšší kapacity 300 a 600 GB. Vyspělá architektura přináší robustní spolehlivé SSD disky s posílenými bezpečnostními funkcemi pro stolní a přenosné počítače i pro datové servery. Nové disky nabízí vyšší výkon i spolehlivost v řadě vysoce výkonných SSD a jsou zároveň až o 100 amerických dolarů levnější než stávající model Intel® X25-M SSD.

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie, 28. března 2011 – Společnost Intel dnes představila dlouho očekávanou generaci SSD disků Intel® Solid-State Drive 320 Series (Intel® SSD 320 Series). Nová řada SSD disků je postavena na špičkových pamětích 25-nm NAND flash a nahrazuje dřívější řadu Intel® X25-M SATA SSD. Nabízí vyšší výkon, větší spolehlivost a modely s podstatně větší kapacitou. Zároveň využívá 25nm výrobního procesu k dosažení vyšší nákladové efektivity, díky čemuž se uvedené modely budou prodávat za cenu o 30 procent nižší než stávající generace.  

„Intel vybavil tyto SSD disky novými vlastnostmi, které přispívají k jejich vyšší kvalitě a spolehlivosti. Zároveň využil nejnovější 25nm technologie, díky níž jsme mohli našim zákazníkům nabídnout disky za podstatně nižší ceny,“ říká Pete Hazen, marketingový ředitel paměťové divize společnosti Intel, a dodává: „Třetí generace SSD disků Intel nabízí vylepšené bezpečnostní funkce, systém řízení při ztrátě napájení a zcela nové funkce řešící redundanci dat. Nová generace disků je určena jak pro koncové spotřebitele, tak pro firmy, které si přejí upgradovat své stávající pevné disky, případně chtějí použít SSD disky ve svých datových centrech. Nová generace staví na vynikající reputaci vysoce kvalitních a spolehlivých disků dodávaných společností Intel.“ 

Intel SSD 320 je další generací SSD disků dodávaných společností Intel pro stolní a přenosné počítače. Je cílena na běžné uživatele, podnikové IT nebo počítačové nadšence, kteří chtějí výrazně zvýšit výkon svého počítače oproti tradičním mechanickým pevným diskům (HDD). SSD disky jsou podstatně odolnější, mají nižší spotřebu energie a významně zrychlují některé procesy v počítači, například start systému nebo otevírání souborů a oblíbených aplikací. Upgrade z pevného disku na SSD disk od Intelu nabídne uživateli skutečně obrovský nárůst výkonu – reakce systému se zlepší o plných 66 procent.1 

Řada Intel SSD 320 se dodává v provedení 40 GB, 80 GB, 120 GB, 160 GB a nově i v kapacitách 300 GB a 600 GB. Využívá rozhraní SATA II o rychlosti 3 Gbps a umožňuje tak upgrade na SSD u více než miliardy osobních počítačů na celém světě, které toto rozhraní mají implementováno. Intel SSD 320 se vyznačuje vysokým výkonem při čtení i zápisu, který má největší vliv na uživatelovu každodenní zkušenost s prací na počítači. V nejvýkonnějších modelech realizuje až 39 500 vstupně/výs­tupních operací za sekundu (IOPS) při náhodném čtení a 23 000 IOPS při náhodném zápisu. Vedle toho výrobce více než zdvojnásobil rychlost zapisování oproti druhé generaci: teď dosahuje až 220 MB/s při sekvenčním zápisu a zachovává si i jednu z nejvyšších prostupností – až 270 MB/s při sekvenčním čtení. Tento nárůst výkonu má velice pozitivní dopad na schopnosti multitaskingu. Například si uživatel může pohodlně na pozadí pouštět hudbu nebo stahovat video a přitom pracovat na dokumentu, aniž by registroval jakékoli citelné zpomalení.  

Společnost Intel se již etablovala jako dodavatel jedněch z nejrychlejších SSD disků a třetí generace laťku dále zvyšuje. Řada Intel SSD 320 používá vlastní firmware i řadič, aby dále demonstrovala, že ne všechny SSD disky jsou si rovny. Intel tvůrčím způsobem používá volné místo k prodloužení životnosti disku a zvýšení ochrany dat uživatele, a to dokonce i v případě ztráty napájení. Součástí nových disků je i 128bitový šifrovací standard na každém disku, který zajišťuje ochranu dat v případě ztráty nebo krádeže.  

„SSD disky jsou i nadále jedním z nejzajímavějších trendů v oblasti výpočetní techniky,“ říká Bernard Luthi, viceprezident pro marketing, správu webu a služby zákazníkům ve společnosti Newegg.com, jež se specializuje na internetový prodej výpočetní techniky, a pokračuje: „Intel si udržuje své vůdčí postavení na trhu díky svému konzistentnímu výkonu a extrémně nízké poruchovosti. Jsme přesvědčeni, že zákazníci nové větší disky přivítají. Právě teď je skvělá doba k modernizaci počítačů novými, rychlejšími SSD disky.“  

Ceny disků řady Intel SSD 320 při odběru 1000 kusů jsou následující: 40GB – 89 dolarů, 80GB – 159 dolarů, 160GB – 289 dolarů, 300GB – 529 dolarů a 600GB – 1069 dolarů. Na všechny modely Intel poskytuje tříletou záruku.  

„Toto oznámení nám umožnilo výrazně rozšířit produktovou řadu SSD disků, takže nyní výrobcům i koncovým zákazníkům nabízíme lepší výběr,“ říká Tom Rampone, viceprezident a generální manažer Intel NVM Solutions Group, a doplňuje: „Novou řadu vnímáme jako značné zkvalitnění našeho portfolia SSD disků. V jeho posilování a rozšiřování hodláme pokračovat takovým tempem, abychom další varianty našim klientům poskytli ještě v průběhu tohoto roku.“ 

Další výhodou pro ty, kdo si zakoupí nový SSD disk, je Intel® SSD Toolbox s funkcí Intel® SSD Optimizer. Jde o bezplatně dodávanou utilitu, která uživatelům Microsoft Windows* nabízí velice výkonnou sadu informativních a diagnostických nástrojů umožňujících udržet vysoký výkon disku. Pro usnadnění instalace je k dispozici opět zdarma Intel® Data Migration Software, pomáhající s migrací celého obsahu z předchozího úložného zařízení (SSD nebo HDD) na jakýkoli SSD disk od Intelu.  

SSD disky Intel lze koupit ve Spojených státech u prodejců jako Best Buy nebo Fry’s Electronics anebo též u řady internetových prodejců jako Newegg.com nebo Amazon.com, kteří zboží distribuují po celém světě. Multimediální novinářský balík je ke stažení na www.intel.com/pres­sroom/kits/ssd. Další informace pro klienty provozující datová centra a informace o discích Intel SSD lze najít na www.intel.com/go/ssd. Intel můžete sledovat i na Twitteru: @intelssd, Facebooku: Intel Solid State Drive (Official) nebo na communities.in­tel.com.

O společnosti Intel

Intel je světovým lídrem v oblasti inovace počítačových technologií. Společnost navrhuje a vyrábí klíčové technologie, které slouží jako základ pro počítačová zařízení na celém světě. Další informace o společnosti Intel získáte na stránkách www.intel.com/pres­sroom a blogs.intel.com.