Hlavní navigace

Intel rozšiřuje své vývojářské iniciativy v Evropě

[Tisková zpráva] Intel otevírá v Rumunsku nové softwarové vývojové centrum. Nové výzkumně-vývojové středisko bude vyvíjet inovace, které umožní dosáhnout nejvyššího uživatelského komfortu na mobilních zařízeních a dalších běžně používaných přístrojích, jako jsou inteligentní televize a informačně-zábavní systémy do automobilů. Společnost Intel ve své transformaci na počítačovou společnost potřebuje ty největší talenty. Jen to jí totiž může pomoci dosáhnout vytyčené vize.

Sdílet

BUKUREŠŤ, Rumunsko, 8. listopadu 2010 – Společnost Intel dnes oznámila otevření rumunského Softwarového vývojového střediska. Toto středisko představuje pro softwarovou a servisní divizi Intel investici ve výši mnoha milionů eur. Softwarové inovace výzkumného a vývojového centra přinesou nové, velice zajímavé uživatelské aplikace. Příklady takových aplikací z poslední doby jsou centrum Intel AppUpSM a vedoucí úloha v projektu MeeGoTM.  

Nové softwarové  vývojové středisko v Rumunsku se bude zaměřovat na softwarová řešení, která jsou zapotřebí k dosažení maximálního uživatelského komfortu na řadě inteligentních zařízení používajících Intel architekturu. To jsou zejména inteligentní telefony, ale též další běžně používané věci jako inteligentní TV nebo informačně-zábavní systémy pro osobní automobily. V počáteční fázi bude centrum provádět výzkum a vývoj pro otevřenou platformu MeeGo, jež nabízí skvělou flexibilitu pro inteligentní zařízení a výrobce softwaru.  

„Společnost Intel má dlouholetou tradici ve vývoji a výrobě mikroprocesorů. Pokud chceme z Intelu udělat skutečně počítačovou společnost, potřebujeme ty největší talenty v oblasti softwaru. Jen tak se nám podaří naši vizi realizovat,“ prohlásila Renée Jamesová, viceprezidentka a generální manažerka divize Software and Services Group společnosti Intel. „Rumunsko je pro hledání nových talentovaných programátorů ideální: má dlouhou univerzitní tradici a je blízko našim zákazníkům i partnerům.“ 

Softwarové vý­vojové  středisko v Rumunsku v počáteční fázi zaměstná zhruba dvě desítky odborníků v oblasti výzkumu a vývoje, nicméně  s rozvojem dalších programů by počet pracovníků měl vzrůst trojnásobně až čtyř­násobně. Výzkumní  a vývojoví pracovníci zaměstnaní v novém středisku budou pokračovat v tradici vývoje otevřeného softwaru a své objevy budou zprostředkovávat komunitě působící na platformě open source. To podpoří další zlepšení a povede k brzkému využití nové technologie.  

Společnost Intel jakožto globálně půso­bící koncern usiluje o rozvíjení své tradice partnerství se školami a univerzitami. Softwarové vývojové centrum se zaměří na kooperaci s akademickými i vládními organizacemi a bude se snažit navazovat úzkou spolupráci s partnery z oblasti softwarového průmyslu.  

O Intel Labs Europe

Rozvojové a výzkumné  aktivity společnosti Intel v Evropě mají podobu sítě výzkumných, vývojových a inovačních laboratoří, které jsou rozesety po celém regionu a doplňovány řadou poboček společnosti Intel. Síť Intel Labs Europe byla formálně založena v roce 2009 jakožto ústředí pro koordinaci aktivit v rámci této rozsáhlé a rozmanité sítě. Jejím cílem je mimo jiné podporovat a zlepšovat propojení mezi společností Intel a výzkumem a vývojem na evropském kontinentu. Dnes sestává Intel Labs Europe z 23 laboratoří a zaměstnává přes 1000 pracovníků.

O společnosti Intel

Intel je světovým lídrem v oblasti inovace počítačových technologií. Společnost navrhuje a vyrábí klíčové technologie, které slouží jako základ pro počítačová zařízení na celém světě. Další informace o společnosti Intel získáte na stránkách www.intel.com/pres­sroom a blogs.intel.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).