Hlavní navigace

INTELEK má na trhu kabeláží 27% podíl

[Tisková zpráva] Brno, 23. 6. 2009 – INTELEK, distributor síťových prvků s přidanou hodnotou, přináší ve spolupráci s britskou nezávislou laboratoří BSRIA zabývající se testováním a certifikací technických zařízení, zprávu o trhu strukturované kabeláže v České republice za minulý rok. Ze zprávy vyplývá, že celkový obrat na poli strukturované kabeláže dosáhl v ČR v roce 2008 přes 596 milionů Kč a že trh má oproti roku 2007 i nadále stoupající tendenci. Podíl společnosti Intelek na českém trhu činí 27 %.

Sdílet

Zpráva dále přináší následující zajímavé skutečnosti:

  • nárůst tržeb činil v roce 2008 oproti roku 2007 celých 16 %. Navýšení bylo způsobeno růstem ceny mědi a zvýšenou výstavbou administrativních objektů v první polovině roku 2008,
  • růst se zpomalil v druhé polovině roku kvůli globální ekonomické krizi,
  • cena mědi rostla resp. se měnila po celý rok, nicméně výrobci drželi ceny svých produktů na úrovni cen 2007. Ke stabilizaci ceny přispěl výrazně klesající kurz amerického dolaru v první polovině roku 2008,
  • levnější produkty z Číny měly zásadní vliv na konkurenci,
  • nejvíce trh v roce 2008 rostl v oblasti výstavby administrativních budov, dále pak ve výstavbě vzdělávacích a zdravotnických zařízení a výstavbě datacenter,
  • výstavba datacenter měla 3% podíl na celkovém obratu, což je 60% nárůst oproti předloňskému roku,
  • nestíněná kabeláž tvoří v ČR 81 % a poptávka po ní neustále roste,
  • v kategorii CAT6A bylo v roce 2008 nainstalováno přibližně 93 000 portů (což znamená 10% podíl z celkového počtu portů).

Celkový tržní podíl společnosti Intelek na poli strukturované kabeláže činil v ČR 27 %, a to ve značkách Solarix, RiT a Signamax. Nejvýraznější značkou je Solarix, jejiž podíl na prodejích strukturované kabeláže Inteleku dosáhl 60 %.

Trh strukturované kabeláže v ČR bude i nadále růst především v oblasti UTP (Unshelded Twisted Pair – kroucený dvoupár), nicméně stále větší pozornost se bude obracet ke stíněné kabeláži (STP – Shielded Twisted Pair).

O společnosti INTELEK spol. s r.o.
INTELEK (www.intelek.cz) je distributor komponent a systémů pro počítačové sítě na bázi optických a metalických kabelů, dodavatel moderních bezdrátových technologií pro licencované pásmo a průkopník technologie WiMAX v ČR. V portfoliu firmy jsou zastoupeny například značky Alvarion, Atrack, Proxim, RiT, Signamax, Solarix, Tenda a Extricom. INTELEK poskytuje obchodní a technickou podporu zákazníkům, iniciuje výrobu nových komponent a podílí se na vývoji produktů a jejich testování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).