Hlavní navigace

INTELEK nabízí komponenty Solarix 10G pro kabeláže s rychlostí 10 Gb/s

[Tisková zpráva] Společnost INTELEK, distributor komponent a systémů pro počítačové sítě, nabízí novou řadu produktů s označením Solarix 10G, která je určena pro sítě s protokolem 10GBase-T. Všechny prvky nové řady jsou stíněné a plně odpovídají kategorii 6A pro metalické systémy strukturované kabeláže.

Sdílet

Při instalaci nové počítačové sítě nebo při rekonstrukci té stávající pro potřeby náročných aplikací mnozí zvažují použití 10gigabitového Ethernetu na metalických rozvodech. Těmto zákazníkům nabízí společnost INTELEK novou řadu pasivních prvků Solarix 10G, určenou pro sítě, u nichž se počítá s nasazením protokolu 10GBase-T.

Řada Solarix 10G obsahuje neosazený stíněný patch panel, stíněné keystony kategorie 6A, dvakrát stíněné patch kabely kategorie 6A a instalační kabel kategorie 7 s pláštěm LSOH.

Všechny prvky řady Solarix 10G nabízejí vysokou spolehlivost, vynikající výkon, jednoduchou instalaci a zajímavou cenu. Stínění všech prvků zajišťuje maximální odolnost proti tzv. cizímu přeslechu (Alien Crosstalk), který negativně ovlivňuje přenosy o rychlosti 10 Gb/s. Prvky řady Solarix 10G testovala německá laboratoř GHMT, která potvrdila, že jsou kompatibilní s protokolem 10GBase-T a vyhovují kategorii 6A pro topologii Permanent Link i Channel. Všechny prvky řady Solarix 10G jsou v souladu se směrnicí RoHS Evropské unie omezující používání nebezpečných látek.

Keystone SXKJ-10G-STP-BK má úzký profil, který umožňuje univerzální zapojení v různých prvcích, a to včetně modulárních zásuvek Tango, Element a Time. Keystone vybaven duální svorkovnicí IDC typu 110/Krone, k zařezání kabelů tak lze použít standardní nástroj typu 110 nebo Krone. Svorkovnice je označena podle standardů zapojení T568A i T568B. Keystone bez problémů splňuje všechny standardy nové kategorie 6A.

STEJNĚ JAKO VŠECHNY OSTATNÍ KOMPONENTY STRUKTUROVANÉ KABELÁŽE SOLARIX JE I KEYSTONE SXKJ-10G-STP-BK TAK, ABY BYL FUNKČNÍ A VYSOCE SPOLEHLIVÝ. MINIMÁLNÍ ŽIVOTNOST KEYSTONŮ JE 1000 ZAPOJENÍ NEBO ODPOJENÍ A DEKLAROVANÁ ŽIVOTNOST SVORKOVNICE JE MINIMÁLNĚ 200 ZAŘEZÁNÍ.

NEOSAZENÝ STÍNĚNÝ PATCH PANEL SX24M-0-STP-BK JE URČEN PRO POUŽITÍ S KEYSTONY SXKJ-10G-STP-BK 6A. PANEL LZE OSADIT 24 KEYSTONY. NABÍZÍ TAKÉ VYVAZOVACÍ LIŠTU, KTERÁ SLOUŽÍ K PEVNÉMU UCHYCENÍ KABELŮ PŘÍMO K TĚLU PANELU. VÝŠKA PATCH PANELU SX24M-0-STP-BK JE 1U A DODÁVÁ SE V ČERNÉ BARVĚ.

STÍNĚNÉ PATCH KABELY S-STP PRODUKTOVÉ ŘADY SOLARIX 10G TAKÉ PODPORUJÍ KATEGORII 6A. JSOU VYROBENY Z KVALITNÍCH KONEKTORŮ RJ-45 A DVAKRÁT STÍNĚNÉHO KABELU PIMF S VODIČEM O VELIKOSTI AWG 26. VYSOCE KVALITNÍ KONEKTORY JSOU POKOVENÉ ZLATEM NA NIKLOVÉ VRSTVĚ NA LEŠTĚNÉM BRONZU A VYDRŽÍ 2500 ZASOUVACÍCH CYKLŮ. ZÁKAZNÍKŮM JSOU NABÍZENY V DÉLKÁCH 0,5, 1, 2, 3, 5, 7 A 10 METRŮ. LITÁ OCHRANA BRÁNÍ U TĚCHTO PATCH KABELŮ POŠKOZENÍ KONEKTORŮ RJ-45 A ZAJIŠŤUJE TAK JEJICH DLOUHOU ŽIVOTNOST.

Instalační kabel řady Solarix 10G s označením SXKD-7-SSTP-LSOH byl testován pro použití až do šířky pásma 900 MHz. Každý pár vodičů v kabelu je stíněný hliníkovou fólií a všechny čtyři páry vodičů jsou pak společně stíněny opletem. Plášť kabelu je vyroben z materiálu, který neobsahuje halogenní prvky. Instalační kabel SXKD-7-SSTP-LSOH splňuje normy EN 50173–1 a ISO/IEC 11801:2002.

VÍCE INFORMACÍ O ŘEŠENÍ SOLARIX 10G LZE ZÍSKAT NA ADRESE WWW.INTELEK.CZ.