Hlavní navigace

Intel® Centrino® Pro dává IT manažerům možnost bezdrátové správy počítačů a bezpečnostní funkce

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 6. dubna 2007 – Intel® Centrino® Pro je nové označení procesorové technologie společnosti Intel Corporation, pod kterým firma rozšiřuje své inovativní a populární funkce procesorů vyvinutých pro stolní počítače (označovaných jako Intel® vPro™) i do nabídky čipů pro novou generaci vysoce výkonných notebooků. IT oddělení firem tak budou moci na dálku spolehlivě spravovat stolní počítače i notebooky a zabývat se tím, co je sužuje nejvíce – bezpečnostním hrozbám, nákladům na vlastnictví, alokaci zdrojů a správě IT majetku – a to vše bezdrátově.

Sdílet

„Procesorová technologie Intel Centrino Pro přebírá to nejlepší od Intel vPro a vkládá tyto vlastnosti do úspěšné řady Intel Centrino určené pro notebooky,” vysvětluje Mooly Eden, viceprezident divize Intel Mobile Products Group. „Nyní je pro tento produkt ideální doba, protože zaznamenáváme pokračující růst v rozšiřování notebooků do firemní sféry.“

S technologií Intel Centrino Pro budou správci IT schopni spravovat a chránit přidělené notebooky prostřednictvím sítí Wi-Fi. Kromě toho mohou spravovat notebooky i stolní počítače bez ohledu na jejich stav napájení nebo technický stav samotného počítače ***. V důsledku je výpočetní technika lépe chráněná, zaručena lepší kompatibilita IT prostředků, zajištěna přesnější inventarizace PC, je třeba méně administrátorských zásahů a provoz firmy není narušen.

Velké firmy již vPro zavádějí
Společnosti si rychle uvědomily značný potenciál časových a finančních úspor plynoucích z administrátor­ských funkcí technologie procesorů Intel vPro, a rychle tuto technologii zavádějí. Po celém světě se tato technologie zavádí ve více než 200 firmách. U jednotlivých zákazníků se dotýká tisíců či až desetitisíců počítačů. Mezi takové zákazníky patří společnosti jako BMW*, Capgemini*, FujiFilm*, ING*, Johns Hopkins*, 3M*, Pioneer* a Verizon*. Mnoho z těchto zákazníků počítá i s nasazením technologie Intel Centrino Pro, jakmile bude letos dostupná.

Ron Tolido, technologický ředitel společnosti Capgemini pro Evropu, Asii a tichomořskou oblast, řekl: „V technologii Intel Centrino Pro nachází Capgemini pružný způsob, jak spravovat a zabezpečovat své notebooky na dálku a tím zlepšovat průběh obchodních procesů a zabezpečení jak u klientů, tak i u vlastních zaměstnanců.“

Technologie Intel Centrino Pro se těší široké softwarové podpoře, kdy vhodné aplikace pro tyto procesory nabízejí společnosti Altiris*, CA Inc.*, Cisco*, Credant Technologies*, Hitachi JP1*, HP*, Microsoft*, LANDesk* a Trend Micro*.

Technologie procesorů Intel Centrino Pro bude dostupná ve druhém čtvrtletí letošního roku jako součást plánovaného uvedení další generace technologie Centrino s kódovým označením „Santa Rosa“. Firemní i domácí uživatelé notebooků budou moci využívat vlastností úspěšných procesorů Core 2 Duo, které tvoří srdce této platformy. Její poslední verze přináší vyšší výkonnost a stejně tak i vynikající energetickou úspornost a vysokou životnost baterií.

Nový bezdrátový čip, Intel® Next-Gen Wireless-N, poskytne uživatelům větší pracovní komfort ve větších vzdálenostech od přístupových bodů díky podpoře bezdrátových sítí typu 802.11n poskytující až pětkrát vyšší výkon** a dvakrát vyšší dosah**. Uživatelé budou rovněž moci těžit z vyššího grafického výkonu a podpory nového grafického rozhraní Aero* operačního systému Microsoft Windows Vista. Kromě toho volitelná technologie Intel® Turbo Memory umožňuje získat až dvakrát vyšší výkon při spouštění často používaných aplikací a až o 20 procent zkrátit dobu potřebnou pro spuštění operačního systému.

Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a život lidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).